3D Latte Art – nowy trend w dekoracji kawy

Artykuł o nowym trendzie w dekoracji kawy - 3D Latte Art.Niedawno, bo w czasie okołowakacyjnym, przerabialiśmy kilka kawowych trendów. Po pierwsze cold brew - kawa na zimno, plus kawa nitro – czyli cold brew z dodatkiem azotu. Ponadto dziwny i niepraktyczny pomysł na kawę w rożku waflowym oraz wisienka na torcie (czy też truskawka wg Tomka Hajto) unicorn lattѐ – kawa w barwach rodem z My Little Pony. A oto i kolejna nowość…

Po zwykłym Latte Art oraz Cream Art przyszedł czas na piankę w formie 3D. Zdaje się, że na pomysł ten wpadł japoński, bardzo kreatywny artysta - Kazuki Yamamoto. Prawdopodobnie idea płaskich ozdób tworzonych na kawie znudziła mu się więc poszedł o krok dalej. Teraz klienci jednej z kawiarni w Osace, w której pracuje będą mogli podziwiać mleczną piankę wylewającą się z filiżanki ale nie byle jak - tylko w formie rozmaitych kształtów. Oczywiście koncept podchwycony został już na całym świecie dzięki m.in. Instagramowi. Teraz profesjonalni bariści i domowi kawosze będą mogli popróbować swych sił w rzeźbieniu w spienionym mleku. Bardzo nietrwała forma „sztuki” ale z pewnością nowa i unikatowa.

Oto kilka próbek pomysłowości pana Yamamoto (zdjęcia pochodzą z www.thisismarvelous.com):

Pianka 3D - Kot.
Kot łapiący rybki – udane połączenie dwóch filiżanek

Pianka 3D - Żyrafa.
Żyrafa – długa szyja z naprawdę porządnie ubitej piany

Pianka 3D - Słoń.
Słoń – mistrzowsko oddana trąba

Pianka 3D - Snoopy.
Snoopy w całej okazałości

Sympatyczne, trochę zwariowane ale zupełnie nieszkodliwe hobby. Ciekawe czy i w Polsce mamy jakichś kawowych artystów? Ja osobiście nie miałam jeszcze przyjemności… Ale może kiedyś? ;)

Autorka artykułu:
Agnieszka Sarat - Serwisowa Mała Czarna

Agnieszka SaratMasz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres:
agnieszka@cie-kawa.pl
  Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😄☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy