Lavazza – co kryje się pod tą znaną wszystkim nazwą?

Zdecydowana większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez tego aromatycznego, czarnego napoju. Rano tuż po przebudzeniu, jeszcze zaspani od razu sięgamy po nią do szafki aby pobudzić swój organizm do działania. Tak, tak mowa tu o kawie. Jednak dzisiaj opowiem o wyjątkowej, znanej i lubianej marce Lavazza.

Marka Lavazza – historia firmy

Jedną z wiodących marek na światowym rynku, produkującą kawę jest firma Lavazza. Marka stworzona została w roku 1895 przez włoskiego biznesmena Luigiego Lavazzę, który zaczął sprzedawać kawę u siebie w sklepie. Przez lata rozwijał swoją firmę inwestując w nowoczesny sprzęt, zmieniając technologię aż w końcu wpadł na pomysł, aby zacząć mieszać ziarna różnych gatunków kaw, tym samym tworząc unikatowe jej mieszanki. Była to nowość na rynku światowym, która sprawiła, że marka Lavazza szybko stała się ceniona na świecie. Tym samym najlepsze typy kaw firmy Lavazza powstają z sześciu jej odmian importowanych z Brazylii oraz Ameryki Środkowej. W obecnej chwili firma Lavazza posiada pięć zakładów zajmujących się produkcją mieszanek kaw. Trzy z nich zlokalizowane są w rodzimych Włoszech, a dwie pozostałe w Brazylii i Indiach. Włoskie filie eksportują swoje produkty na rynek światowy, a pozostałe zakłady produkcyjne tworzą wyroby na rynek krajowy.

Marka Lavazza w swojej bogatej ofercie posiada zarówno kawy do parzenia w ekspresach, tj. kawa ziarnista Lavazza Crema e Aroma i kawa ziarnista Lavazza Qualita Oro, jak i kawy do przyrządzania w kawiarniach (kawa ziarnista Lavazza Gran Espresso, jak również kawa ziarnista Lavazza Pienaroma). Lavazza produkuje również kawy mielone, bezkofeinowe (Lavazza Dek) oraz jednorazowe kapsułki do ekspresów. Czteropokoleniowa firma produkuje także ekspresy do parzenia kawy i automaty biurowe.

  • Lavazza Crema e Aroma 

Lavazza Crema e Aroma to mieszanka kaw pól na pół Arabiki i Robusty. Jest intensywna i o dużej zawartości kofeiny. Cechuje ją gęsta pianka i bursztynowy kolor naparu. Kawa cieszy się świetną opinią wśród konsumentów. Dosłownie jest wychwalana przez swój smak i aromat. Osoby kosztujące tej kawy mówią, że pieści podniebienie i jest świetną chwilą relaksu. Pięknie pachnie, jest intensywna. Stanowi bardzo dobre podłoże do latte i cappuccino.

  • Lavazza Qualita Oro

Lavazza Qualita Oro to kawa typu Arabica. Stanowi mieszankę owoców kawowca pochodzących z Afryki i Ameryki Środkowej. Z założenia jest kawą o słodkim smaku i lekkiej intensywności, co skłania do wniosku, że przypadnie do gustu większości kupujących. I to by się zgadzało - ogólnie kawa Lavazza Qualita Oro cieszy się uznaniem wśród konsumentów, którzy są zadowoleni z jej smaku i intensywności. Dodatkowym atutem tej kawy jest to, że nadaje się do parzenia w ekspresach ciśnieniowych. Niestety panuje trochę opinii osób zawiedzionych wyborem tej marki. Niektórzy uważają, że kawa jest dość kwaśna oraz ma słabą jakość w porównaniu do ceny.

  • Lavazza Caffe Espresso

Lavazza Caffe Espresso (ziarnista i mielona) to w 100% kawa Arabika. Mieszanka kawy pochodzącej z Ameryki Środkowej i Brazylii. Cechuje się małą zawartością kofeiny. To typowa kawa espresso ciesząca się wspaniała opinią wśród konsumentów. Ciężko jest znaleźć osobę, której nie zasmakuje ta kawa. Może stanowić trafiony prezent, który nie rozczaruje najbardziej wymagającego smakosza.

  • Kawa Lavazza Qualita Rossa

Kawa Lavazza Qualita Rossa jest dostępna jako ziarnista i mielona. Stanowi mieszankę kilku rodzajów Robusty i Arabiki w proporcjach 50/50. Zbiera świetne recenzje. Konsumenci wprost kochają jej czekoladowy smak i aromat. Kubki smakowe nie znajdą tutaj smaku goryczki. Potrafi pobudzić organizm dzięki swojej zawartości kofeiny, choć jej smak jest delikatny.

Filtro Italiano Delicato

Filtro Italiano Delicato jest również mieszanką Arabiki z Południowej Ameryki oraz Robusty. Delikatnie palone brazylijskie ziarna kawowca dają niepowtarzalny smak orzechowo-czekoladowy, co czyni ją wyjątkową wśród kaw.

Lavazza Dek

Lavazza Dek to kawa bezkofeinowa, która swoim aromatem i smakiem przypomina zwykłą kawę, jaką pijemy na co dzień. Stanowi zbawienie dla kobiet spodziewających się dziecka, a także osób mających problemy z nadciśnieniem. Nie zawiera kofeiny ale nie traci przez to pozostałych walorów. Bardzo przyzwoita kawa dająca namiastkę codzienności.

Marka Lavazza oferuje w swojej ofercie również mieszanki przeznaczone dla profesjonalistów. Są ta kawy: Gold Selection, Gran Riserva, Grand ‘Espresso, Lavazza Supercrema, Pinaroma, Top Class Gran Gusto. Specjalnie przeznaczone na użytek kawiarni i profesjonalistów, którzy wiedzą w jakich proporcjach przyrządzić kawę, aby jej smak był wyważony oraz idealnie spełniał oczekiwania klienta.

Ekspresy do kawy

Firma Lavazza posiada szeroki asortyment ekspertów do kaw. Są to m.in.: LB 1100, LB 2300, LB 1200 Galactica, LB 1150 Preziosa. W dwóch zdaniach są to wysokiej jakości produkty o wielu funkcjach, nowoczesnym designie. Cenowo wypadają podobnie jak konkurencyjne produkty istniejące na rynku. Użytkownicy zachwalają wygląd maszyny, idealny smak kawy, którą parzy, funkcjonalność urządzenia w czyszczeniu oraz dziecinnie proste przygotowanie kawy.

  • Ekspres Lavazza Blue LB 910 COMPACT

Ekspres Blue LB910 jest to ekspres na kapsułki jednorazowe. Stworzony do domowego użytku, czy małych biur. Umożliwia szybkie zaparzenie kawy w prosty sposób. Wystarczy, że gotową kapsułkę umieścimy w ekspresie. Dodatkowym jego plusem jest budowa maszyny. Nowoczesny wygląd, zgrabny, zajmujący mało miejsca. LB 2500 Plus to podobny automat uwalniający wywar z kapsułek z większą ilością opcji przygotowania rodzaju kawy.

  • Automaty vendingowe

Lavazza oferuje także automaty vendingowe przeznaczone do użytkowania w biurach oraz miejscach użytku publicznego. Przygotowują one napoje kawowe w wielu wersjach od 6 do 22 rodzajów kawy.

CIEKAWOSKI

  • Po 120 latach siedziba Lavazzy znajduje się w tym samym miejscu, w którym została założona w 1895 roku w Turynie przy ulicy Bologna 32.
  • Lavazza niczym huragan wtargnęła na rynki światowe oraz szerokiego dostępu. Jest już marką dostępną dla zwykłego śmiertelnika. Jeszcze kilkanaście lat temu była luksusem przeznaczonym dla najbogatszych. Teraz można ją nabyć prawie w każdym markecie.
  • W swojej ofercie firma oferuje w sprzedaży szklanki i filiżanki.
  • Marka Lavazza wyprodukowała specjalne, jadalne kubki, z których pijemy kawę. A po jej wypiciu zostaje nam do schrupania ciacho w kształcie kubka.

Marka Lavazza cieszy się naprawdę fantastyczną opinią wśród osób, którzy smakowali tę markę. Rzadko zdarza się negatywne zdanie na jej temat. Lavazza jest dostępna nawet w zwykłym markecie czy dyskoncie. Tak szeroki dostęp do marki może utwierdzić w przekonaniu, że pozytywne opinie o tej kawie są opiniami wielu przeciętnych ludzi. Dodatkowym plusem tej marki jest przystępna cena kawy. Naprawdę każdego konsumenta jest stać na to, aby kupić Lavazzę.

 

Autor:

Edyta Ormanowska

 


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy