Sweet Dream od Rocket Bean Roastery

Sweet Dream od Rocket Bean RoasteryKiedy spróbowałam Magic Pussy z Rock Bean Roastery, od razu wiedziałam, że nie będzie to ostatnia kawa z tej palarni. Kilka godzin później wybierałam kolejną kawę z tej łotewskiej manufaktury. Choć zwykle nie kupuję kawy na chybił trafił, Sweet Dream dosłownie wpadła mi w oko a stamtąd trafiła do internetowego koszyka. Spójrz na opakowanie a będziesz wiedzieć o co chodzi.

Charakterystyka kawy Sweet Dream według opakowania:

Sweet Dream to Arabica odmiany Caturra pochodząca z Nikaragui z regionu Nueva Segovia, Dipilto Finca Los Prineos. Rosnące na wysokości 1350 – 1500 m n.p.m. rośliny obrodziły w ziarna, które poddane obróbce na mokro trafiły do łotewskiej Rocket Bean Roastery. Kawa została tam poddana średniemu paleniu, uzyskując 84 pkt. w cuppingu, co czyni ją kawą specialty. Deklarowany profil smakowy zawiera nuty czekoladowych trufli, śliwek i orzechów.

Charakterystyka kawy Sweet Dream subiektywna:

  • Opakowanie

Widziałam przeróżne opakowania kawy: ładne, brzydkie, nijakie, naprawdę eleganckie i kompletnie nietrafione. Opakowania Rocket Bean Roastery nie dość, że poręczne i posiadające doskonałe zabezpieczenie, to jeszcze jest rewelacyjnie zaprojektowane od strony wizualnej. Ktoś kto zajmuje się grafiką i nazewnictwem robi dobrą robotę i przede wszystkim ma świetne poczucie humoru. Kawa o iście sielankowej nazwie „Słodki sen” zilustrowana została przerażającym monstrum w typie Godzilli. Zabawne zestawienie, wywołuje uśmiech i cieszy oko – przy każdorazowym użyciu.

  • Aromat

Mocny, wyrazisty, gorzko-czekoladowy. Co ważne podczas przechowywania – nie traci swych walorów zapachowych.

  • Smak

Body pełne, kremowe, wręcz tłuściutkie. Kawa słodka (nawet z ekspresu!), mocno czekoladowa. Fani „Śliwki nałęczowskiej” mogą poważnie rozsmakować się w Sweet Dream – z korzyścią dla figury. Jeżeli oczekujesz wrażeń typowej rześkiej, lekkiej i delikatnie kwasowej Caturry – nic z tych rzeczy, choć z opisu wynika, że to właśnie ta odmiana, wrażenia smakowe są kompletnie różne od spodziewanych.

  • Cena do jakości

W porównaniu do innych dostępnych kaw Rocket Bean Roastery, ta jest stosunkowo niedroga. Wydaje mi się, że natknęłam się na jej początki w jednym ze sklepów internetowych i kupiłam opakowanie w niewielkiej promocji. Regularna cena to 33 zł za 200 g. Ziaren jest trochę mniej niż w typowej paczce, jednak warto dorzucić kilka złotych.

Subiektywna ocena kawy Sweet Dream w skali 1 – 10:

Po Magic Pussy i Sweet Dream pora na kolejne zamówienie ziaren palonych w Rydze. Szczerze - nie mogę się doczekać. Nie spodziewam się rozczarowania, liczę na to, że kolejna kawa będzie równie dobra albo przynajmniej dorówna swym poprzedniczkom. Dla Sweet Dream ode mnie 9.

Autorka artykułu:
Agnieszka Sarat - Serwisowa Mała Czarna

Agnieszka SaratMasz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres:
agnieszka@cie-kawa.pl
  Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😄☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy