Kawa Woseba Mocca Fix Gold (mielona)

Kawa Woseba Mocca Fix Gold (mielona)Dziś smakujemy i recenzujemy mieloną kawę Mocca Fix Gold marki Woseba.

Charakterystyka kawy Woseba Mocca Fix Gold według opakowania:

Według informacji producenta, kawa Mocca Fix Gold to mieszanka zmielonych ziaren pochodzących z Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Jest poddawana długiemu procesowi prażenia, co w efekcie nadaje jej „niepowtarzalny aromat oraz harmonijny smak”. Kawa może być parzona w ekspresie, metodą tradycyjną lub jak informują dodatkowe rysunki – w kawiarce czy ekspresie przelewowym.

Charakterystyka kawy Woseba Mocca Fix Gold (subiektywna):

  • Opakowanie

Kawa jest dostępna w opakowaniach o wielkości 250 lub 500 g. Wyglądają one dokładnie tak samo – złoty pobłyskujący papier z wyróżnioną marką kawy oraz nazwą i logo producenta. Design złotego tła nieco się poprawił w stosunku do wcześniejszych wersji. Obecne opakowanie wygląda bardziej nowocześnie i elegancko niż poprzednie. Opakowanie jest minimalistyczne i dość estetyczne, w kolorach złota i brązu, które tradycyjnie kojarzymy z kawą. Nie posiada żadnego dodatkowego usprawnienia pozwalającego na szczelne zamknięcie, dlatego chcąc uniknąć szybkiego zwietrzenia kawy, ja zwykle wybieram opakowania 250 g.

  • Aromat

Miałam okazję pić tę kawę wielokrotnie i lubię jej delikatny aromat. Jest bardzo łagodny, nie ma żadnych konkretnych nut smakowych, a przynajmniej ja ich nie wyczuwam. Opisałabym go jako przyjemny, harmonijny, ale zdecydowanie wyczuwalny. Po kilku chwilach od zalania gorącą wodą aromat kawy czuć w całej kuchni.

Kawa Woseba Mocca Fix Gold (mielona)   Kawa Woseba Mocca Fix Gold (mielona)
   
  • Smak

Moccę Fix Gold parzyłam używając French press, a więc zaparzacza z tłokiem. Zdecydowanie polecam robić ją w „lżejszej” wersji. Wtedy jest mało kwasowa, delikatna w smaku. Można pić ją z dodatkami, jej smak fajnie podkreśli odrobina cukru lub łyżeczka lipowego miodu. Dobrze smakuje z mlekiem, także roślinnym. Jest to kawa raczej z niższej półki, kiedy wsypiemy jej zbyt dużo i zaparzymy mocny napar, to niestety łagodny smak zanika na rzecz kwaśnego, cierpkiego posmaku. Wtedy jedynym ratunkiem jest dodanie większej porcji mleka i cukru. Niemniej, jeśli nie przesadzimy z intensywnością i ilością, jest to przyzwoita kawa o subtelnym smaku i przyjemnym aromacie.

  • Cena do jakości

W moim odczuciu stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry – kawę Woseba Mocca Fix Gold w opakowaniu 250 g można nabyć w cenie od 5.99 zł w trakcie promocji w popularnych supermarketach, do około 8-9 zł w cenie regularnej. Ceny za podwójną ilość, opakowanie 500 g wahają się od 13 do 17 zł. Często widuję promocję na tę kawę, zarówno w sklepach, jak i w Internecie. W tym przedziale cenowym zdecydowanie zasługuje na uwagę i wypróbowanie.

Subiektywna ocena kawy Woseba Mocca Fix Gold w skali 1-10

Woseba Mocca Fix Gold w wersji zmielonej dostaje ode mnie 6 punktów. Jest to kawa z kategorii lekkich kaw śniadaniowych, niezbyt mocna, a jednak mimo to pobudzająca, optymalna na rozpoczęcie dnia, kiedy nasze kubki smakowe nie są jeszcze rozbudzone. W zestawieniu z innymi kawami z podobnej półki cenowej, wypada dobrze i zdecydowanie sięgnęłabym po nią jeszcze raz. Odejmuję 4 punkty za to, że jest nieco nijaka w smaku i brakuje jej głębi. Jej mocniejszy napar ma naprawdę cierpki posmak. Kawa ta wpisuje się całkiem nieźle w kategorię kaw turystycznych – można ją z powodzeniem zaparzyć w najprostszy sposób w plenerze czy na wycieczce, a jej neutralność smakowa i niska kwasowość może być w tym kontekście zaletą i dobrym rozwiązaniem, kiedy przygotowujemy poranną kawę dla większej grupy osób o różnych preferencjach smakowych.

 

 

Autor:

Emilia Pawłusz


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy