Clear Coffee – kawa, która nie brudzi zębów

Clear Coffee to wynalazek dwóch braci pochodzących ze Słowacji: (obecnie mieszkających w Londynie) Adama i Davida Nagy. Panowie zachodzili w głowę jak rozwiązać kwestię pozostawiania przez kawę nieestetycznego osadu na zębach. Ten problem jest dobrze znany wielbicielom rozmaitych używek, między innymi wina, papierosów i na nieszczęście dla kawoszy – kawy właśnie.

Rozwiązanie ciekawe, estetyczne i praktyczniejsze od biegania z torebką wypełnioną akcesoriami dentystycznymi, do pracowniczej toalety, po spożyciu kolejnego kubka dużej czarnej. Nie mówiąc o tych wszystkich biedakach cierpiących na nieuleczalną, dentystyczną traumę. Bezbarwna kawa smakuje podobno jak Cold Brew, ale zdecydowanie inaczej wygląda. Bracia nie chcą zdradzać sekretu odbarwienia kawy, jednak zapewniają, że podczas procesu nie wykorzystywane są szkodliwe dla organizmu substancje chemiczne. Clear Coffee to 100% Arabika, zawierające jedynie 4 kcal, nieniszcząca szkliwa i dająca nieograniczone możliwości przygotowywania kolorowych drinków i koktajli.

Transparentna kawa nie jest jeszcze dostępna w Polsce, póki co bracia Nagy sprzedają ją w sklepach ze zdrową żywnością oraz angielskich klubach i kawiarniach. Jeżeli chodzi o cenę to za 2 buteleczki tego specyfiku należy zapłacić ok. 6 funtów. Jeżeli ktoś pija 4 – 5 kaw dziennie, nie wiem czy nie bardziej opłacalne będzie oczyszczanie lub wybielanie zębów u zaufanego stomatologa. Ale jak każdą nowość i tą warto wypróbować na sobie – więc jeżeli mieszkacie w Londynie czy okolicach albo wybieracie się tam w celach wakacyjnych lub biznesowych, wiecie czego szukać.

Autorka artykułu:
Agnieszka Sarat - Serwisowa Mała Czarna

Agnieszka SaratMasz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres:
agnieszka@cie-kawa.pl
  Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😄☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy