Kawa probiotyczna - nowość na polskim rynku

Kawa probiotyczna - nowość na polskim rynkuO właściwościach zdrowotnych probiotyków przekonał się każdy, kto choćby raz zażywał tzw. leki osłonowe podczas kuracji antybiotykowej. Temat ten wkracza również do świata kawy.

Probiotyki niwelują zagrożenie wielu poważnych chorób. Wśród nich są nawet te najgroźniejsze, z nowotworami włącznie. Ludzie mają tego świadomość i jest ona coraz większa. Probiotyki stosuje się, np. w uprawie kiełków roślin wykorzystywanych w zdrowej diecie selenowej. Odpowiadają one za ich przyspieszony wzrost, ale też utrudniają wdanie się do hodowli szkodliwych dla człowieka grzybów i pleśni.

Gleby, na których uprawia się na dużą skalę warzywa czy owoce są bardzo ubogie w składniki mineralne, więc wzbogaca się je chemicznie. Przeciwnicy takiego rozwiązania wskazują na niekorzystne skutki tego typu upraw i propagują naturalne metody czyli takie, w których chemię miałyby zastąpić właśnie ekologiczne preparaty probiotyczne. Jak widać, tendencja ta została zauważona również przez niektórych producentów kawy.

Otóż kawa probiotyczna wzbogacana jest o składniki, które poprawiają witalność organizmu, łagodzą skutki jej picia, jednocześnie nie pozbawiają napoju naturalnych walorów smakowych i zapachowych. Oprócz ziaren arabiki i robusty, w składzie takiej kawy można znaleźć np. wyciąg z guarany, ekstrakt z grzybka reishi czy błonnik z włókien akacji. Dodatki te zwiększają wydajność psychofizyczną organizmu, podnoszą jego odporność i wspomagają prawidłowe trawienie.

Osobiście nie miałem jeszcze okazji do spróbowania takiej kawy, ale bardzo chętnie to zrobię przy najbliższej sposobności. Na rynku niedawno pojawił się taki produkt z probiotykami o nazwie Chi-Cafe firmy Jacobs. Niestety nie znalazłem go jeszcze na półce sklepiku, w którym najczęściej robię zakupy. Lecz podczas mojej najbliższej wizyty w Warszawie postaram się kupić tę kawę i opisać Ci moje wrażenia smakowe.

Autor artykułu:
Bogumił Bronowicz - Szaman Palenia Kawy

Autor artykułu: Bogumił Bronowicz - Szaman Palenia Kawy

Masz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres: bogumil@cie-kawa.pl Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😎☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy