Kolejna, trzecia edycja Warszawskiego Festiwalu Kawy już 10 marca!

Kolejna, trzecia edycja Warszawskiego Festiwalu Kawy już 10 marca! Podobno przysłowiowy Kowalski wypija rocznie 95 litrów kawy i – jak podają światowe statystyki - jest to jeden z wyższych wyników w spożyciu tego napitku! Skoro zaś jesteśmy takimi kawoszami, to oczywiście uwielbiamy zaznajamiać się z kawowymi nowościami i wszystkim, co jest potrzebne do przygotowania pysznej małej czarnej. Niebawem wszystkie nowinki związane z naszym ulubionym napojem będziemy mogli chłonąć w jednym miejscu – zbliża się bowiem dzień ważny dla każdego kawomaniaka, a mianowicie Warszawski Festiwal Kawy!

Chyba każdy wielbiciel małej czarnej przyzna mi rację, że poranek bez kawy, to poranek stracony! Pyszna, aromatyczna kawa daje nam energię, budzi, a jej picie stanowi pewnego rodzaju rytuał. Trudno więc sobie wyobrazić codzienny start bez choćby jednej filiżanki tego napoju.

W niedzielę, 10 marca 2018 roku, w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich odbędzie się impreza, na której nie może zabraknąć żadnego wielbiciela czarnego napitku. Mowa oczywiście o 3. edycji Warszawskiego Festiwalu Kawy – największym tego typu wydarzeniu w Polsce. Jest to niezwykłe święto nie tylko dla kawowych koneserów, ale również dla tych, którzy kawę popijają okazjonalnie jak i dla osób, kóre dopiero zachwyciły się smakiem i aromatem małej czarnej.

Na jakie atrakcje mogą liczyć kawosze podczas festiwalu? Goście z pewnością znajdą tam wszystko to, co jest potrzebne do przyrządzenia idealnej kawy. Na odwiedzających będą czekać dziesiątki stoisk, przy których przede wszystkim można będzie posmakować przeróżnych odmian tego napoju, zachwycić się aromatem a także zapoznać się z ciekawostkami związanymi z paleniem kawy, jej uprawą czy sposobami przechowywania. Uczestnicy festiwalu będą mogli również przyjrzeć się technicznym nowinkom i urządzeniom niezbędnym do przygotowania małej czarnej, a wszystko to przy dobrej muzyce. Całą imprezę uświetnią pokazy baristów i konkursy z nagrodami – oczywiście wszystko związane z kawową tematyką.

Warto tu wspomnieć, że dwie poprzednie edycje Warszawskiego Festiwalu Kawy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Imprezy odwiedziły tysiące gości, kilkudziesięciu wystawców, a wszystkm towarzyszył roznoszący się wszędzie, błogi zapach kawy!

Byliśmy tam również my - zespół Cie-Kawej. Jeśli chcesz zobaczyć, co działo się poprzednio w Domu Braci Jabłkowskich zajrzyj na relację z drugiej, jesiennej edycji warszawskiego festiwalu kawy oraz na relację z edycji pierwszej.

Autorka artykułu:
Kamila Kotusiewicz - Skazana na kawę

Kamila Kotusiewicz - RedaktorMasz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres:
kamila@cie-kawa.pl
  Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😄☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy