Kolejny Włoch osiąga spektakularny sukces popularyzując espresso w całej Europie

Po I Wojnie Światowej za sprawą przedsiębiorczego Włocha zwyczaj picia kawy zaparzonej w ekspresie rozprzestrzenił się po całej Europie, nadając temu rytuałowi szyku i wyrafinowanej elegancji.

Plakat Victoria ArduinoW 1922 roku Pier Teresio Arduino - konkurent Pavioniego, osiągnął ogromny sukces marketingowy. Maszyny stały się mniejsze, Art Deco zastąpiło dotychczasowy chromowy design. W celu zmniejszenia wielkości urządzenia, jednocześnie chcąc uniezależnić parzenie kawy wyłącznie od pary wodnej, przebudował serce maszyny - bojler. I chociaż jego nowe rozwiązania nie znalazły zastosowania w konstrukcji maszyn, to ich sukces odniósł spektakularny rozmiar. A wszystko to za sprawą jednego plakatu, zaprojektowanego przez sławnego ówcześnie artystę grafika Leonetto Cappiello. Plakat, przedstawiający eleganckiego mężczyznę pijącego espresso zaparzone przez maszynę Victoria Arduino, podróżującego pociągiem, nie tylko rozreklamował maszynę, ale przede wszystkim nadał nowe trendy i zwyczaje w życiu zwykłego człowieka. Natomiast eksport urządzeń poza Mediolan przyczynił się do rozpowszechnienia espresso na całą Europę.

Wróc do artykułu Bezzerra i Pavioni ulepszają wynalazek Moriondo Przejdź do artykułu Achille Gaggia przekracza barierę 2 barów ciśnienia atmosferycznego pary wodnej w urządzeniach do parzenia kawy

Autorka artykułu:
Ewa Kuzak - Nadworna Rozłupywaczka Ziaren

Autorka artykułu: Ewa Kuzak - Generalny kawoszMasz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres: ewa@cie-kawa.pl  Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😄☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy