Magic Pussy od Rocket Bean Roastery

Magic Pussy od Rocket Bean RoasteryNowy sklep z kawami, nowe doznania smakowe. Zaczynam przygodę z palarniami z całego świata. Pierwszy rzut ziaren stawia kolejnym produktom poprzeczkę bardzo wysoko. Oto Magic Pussy z łotewskiej palarni o przyjemnej nazwie (i podobnym oznaczeniu) Rocket Bean Roastery. Grupa miłośników kawy dostrzegła poważne braki kaw jakości specialty na rodzimym kawowym rynku, stąd też pomysł palarni, kawiarni i sklepu. Jak im to wychodzi? Przeczytaj.

Charakterystyka kawy wg opakowania:

Na wstępie należy zauważyć, że Rocket Bean przyłożyło się do charakterystyki kawy a raczej jej oznaczeń. Kluczowe informacje przedstawione są w formie ikonek i hasłowych opisów. Z opakowania dowiadujemy się, że mamy do czynienia z przetwarzanymi naturalnie ziarnami typu ethiopian heirloom. Plantacja znajduje się na wysokości 1900m n.p.m. Zbiory odbyły się na przełomie października i listopada 2017 roku. W stosowanej przez palarnię ocenie punktowej kaw specialty Magic Pussy znajduje się w przedziale gold (85 – 89), choć do najlepszej kategorii (ruby 90 - 100) zabrakło jej bardzo niewiele (kawa oceniona została na 88,5 punktu).

Charakterystyka kawy subiektywna:

Opakowanie

Szary papier a na nim naklejka o podobnym kolorystycznie tle z kilkoma kolorowymi maźnięciami farbą lub sprejem, złotymi literami i magicznym kotem, który mi osobiście nie przypadł do gustu. Dwoje uszu i troje oczu - to wygląda trochę złowrogo. Osobiście skłaniam się ku tradycyjnym futrzakom z dwojgiem oczu. Ale przecież nie można nikomu zabronić wyobraźni;)

Świetne strunowe zamknięcie. Nic nie umyka, nic się nie wysypuje. Nie trzeba szukać klipsów, gumek itp. Praktycznie i estetycznie.

Aromat

Słodki karmel i suszone morele. Warto spędzić trochę czasu wąchając ziarna i cierpliwie poszukać tych aromatów szczególnie rano, gdy nasz nos nie doświadczy jeszcze zbyt wielu innych bodźców zapachowych. Bardzo ciekawe zestawienie.

Smak

Kwaskowo-owocowy. Najbardziej wyczuwalną nutą jest grejpfrut. Miłośnicy espresso mogą oczekiwać przyjemnych doznań a i miłośnicy kaw mlecznych nie będą zawiedzeni. Magic Pussy z mlekiem smakuje pysznie, delikatnie i aksamitnie - można ją pić litrami.

Cena do jakości

Trafiłam na promocję i za 200-gramowe opakowanie kawy zapłaciłam 29 zamiast 39 złotych. Czy to dużo jak na tę jakość? Nie. Jednak zawsze można postarać się poszukać podobnej kawy w niższej cenie, być może cierpliwym kawoszom się to uda.

Subiektywna ocena w skali 1 – 10:

Pyszna, lekka, orzeźwiająca. Spróbuj przygotować ją nie tylko z ekspresu. Świetnie smakuje z kawiarki a z dripa nie traci wiele ze swych walorów. Magic Pussy zachęca do dalszych testów palarni Rocket Bean Roastery, czego nie omieszkam uczynić i podzielić się z Tobą moimi spostrzeżeniami.

Autorka artykułu:
Agnieszka Sarat - Serwisowa Mała Czarna

Agnieszka SaratMasz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres:
agnieszka@cie-kawa.pl
  Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😄☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy