Małe dzieła sztuki na kawie

Małe dzieła sztuki na kawieBariści o zdolnościach artystycznych prześcigają się w robieniu rysunków na mlecznej piance. Ostatnio to modny temat. Jednak to, co niedawno zobaczyłem zadziwiło mnie bardzo. Czasami aż się nie chce wierzyć, co ludzie potrafią zrobić na powierzchni kawy w filiżance.

W kilku przypadkach nie mogłem wręcz uwierzyć, że to nie fotomontaż, bo, o ile łepek prosiaczka czy innego misia lub serduszko i kwiatek dałoby się jeszcze pewnie wyćwiczyć, to podobizna Alberta Einsteina, Michaela Jacksona albo Johna Lennona przypominająca szkic w ołówku, to już sztuka. Tego nie robi pierwszy lepszy barista. Obrazki zrobiły na mnie naprawdę spore wrażenie, graniczące z niedowierzaniem.

To nie wszystko – niektórzy artyści, bo tak tych ludzi trzeba nazwać, robią na powierzchni kawy nawet figury przestrzenne, ba!, wykorzystują do tego nie tylko jedną, lecz nawet dwie filiżanki. W którejś z warszawskich kawiarni widziałem kawowe rysunki, lecz takich figur jeszcze nie. Ale co tam. Tutaj słowa nie wystarczą. Aż żal byłoby to wypić. Zresztą zobaczcie sami!

Te kawy wyszły spod ręki japońskiego baristy Kazuki Yamamoto:

To dzieło amerykańskiego baristy Michaela Breacha.

Więcej przykładów jego talentu znajdziecie na filmie:

Autor artykułu:
Bogumił Bronowicz - Szaman Palenia Kawy

Autor artykułu: Bogumił Bronowicz - Szaman Palenia Kawy

Masz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres: bogumil@cie-kawa.pl Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😎☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy