Master Blend z MKCafe Fresh - klasyczna mieszanka Arabik

Master Blend z MKCafe Fresh - klasyczna mieszanka ArabikOto kawa wzorcowa według MKCafe Fresh. Ta mieszanka południowoamerykańskich Arabik odzwierciedla to, co według prażalników tej manufaktury powinno cechować klasyczną kawę. W założeniu palarni, kawa miała wyróżniać się bogactwem aromatów z czekoladą, karmelem i cytrusami na czele. Twórcom zależało również na tym, aby była uniwersalna zarówno jeśli chodzi o metodę parzenia jak i sposób podania. Czy zamierzenia zostały osiągnięte? Przeczytajcie…

Charakterystyka kawy według opakowania:

Master Blend to 100% Arabica złożona z dwóch rodzajów ziaren. 80% stanowią ziarna Brazil Santos, zaś pozostałe 20% to Colombia Excelso. Manufaktura obiecuje nam kawę o stosunkowo niskiej kwasowości i wysokiej intensywności z posmakiem czekoladowo-karmelowym oraz aromatem owoców cytrusowych.

Charakterystyka kawy (subiektywna):

1. Opakowanie:

Białe z naklejką utrzymaną w brązowej tonacji (pozostałe mieszanki mają opakowania utrzymane w jasnej kolorystyce). Plusem jest czytelny opis kawy. Jako dodatek mamy złotą blaszkę umożliwiającą zamknięcie, która nie zawsze dobrze spełnia swoją rolę.

Master Blend z MKCafe Fresh - klasyczna mieszanka Arabik

Master Blend z MKCafe Fresh - klasyczna mieszanka Arabik

2. Aromat:

Średnio intensywny, dość przyjemny ale nie zapadający w pamięć.

3. Smak:

Słodka, owszem, z wyczuwalną bardzo delikatną goryczką. Stawiałabym na posmak czekoladowo-orzechowy, niekoniecznie karmelowy. Smak tej kawy nie porwał mnie, wręcz przeciwnie to chyba (moje) największe rozczarowanie z kaw MKCafe Fresh.

4. Cena do jakości:

Jest to najtańsza kawa z sklepie internetowym MKCafe Fresh (około 16 zł za 250 g). Mając do wyboru kupno kawy ze sklepu w podobnej cenie, niewątpliwie wybrałabym Master Blend. Jednocześnie zaznaczam, że cena jest adekwatna do jakości, jeżeli byłaby wyższa, znając jej smak, zastanowiłabym się nad kolejnym zakupem.

Subiektywna ocena w skali 1-10:

Zdecydowanie mogę napisać, że jest to najgorsza kawa z tej palarni, jaką do tej pory piłam. Płaska, typowa, nieciekawa. Może jest to dobra mieszanka dla tych, którzy lubią tradycyjny smak Arabiki (sama nadal eksperymentuję, smakuję i szukam). Dla mnie kawa tylko na 6, zarówno z ekspresu, french pressa jak i niepolecanego do tych ziaren dripa. Lepiej smakuje z mlekiem.

Autorka artykułu:
Agnieszka Sarat - Serwisowa Mała Czarna

Agnieszka SaratMasz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres:
agnieszka@cie-kawa.pl
  Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😄☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy