Mokador – firma z pasją

Mokador – firma z pasją.Jeżeli rozmawiamy o dobrej kawie, to z pewnością nie możemy pominąć tej, która pochodzi z Włoch. A skoro wspominamy o kawowych rarytasach rodem z pięknej Italii, to niewątpliwie należy powiedzieć o firmach, które przez długie lata ciężko pracowały nad wysoką jakością swoich produktów. Do takich marek z pewnością należy Mokador.

MISJA FIRMY MOKADOR

Palarnię Mokador charakteryzuje wyjątkowa dbałość o dobór kaw zielonych i szczególne przywiązanie do jakości swych produktów. Od samego początku istnienia Mokador stawiał na jakość i doskonałość w produkcji kawy. Firma uzyskała między innymi certyfikaty: System Zarządzania Jakością ISO 9001 i System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001 wydany przez prestiżowe Biuro Towarzystwa Veritas. Certyfikaty te potwierdzają duże zaangażowanie marki nie tylko w jakość produktów i usług, ale również wrażliwość i odpowiedzialność za środowisko naturalne. Mokador potwierdza swoje zaangażowanie w tym kierunku poprzez kontrolę jakości i sterowania procesem jakości w całej linii produkcji, od zakupu zielonej kawy do palenia i marketingu.

ODROBINA HISTORII

Mokador to marka, której tradycje sięgają 1967 roku. Początkowo był to sklep z niewielką palarnią i właśnie w 1967 Domenico Castellari przyłączył się do istniejącej już spółki. Miało to miejsce w niewielkiej miejscowości o nazwie Faenza, leżącej w środkowych Włoszech. Ciekawostką z pewnością jest fakt, iż miasto od czasów średniowiecznych znane jest z...wyrobów fajansowych, które zresztą wywodzą swoją nazwę od wyrazu ,,faenza”.

Rozwój firmy stopniowo nabierał rozpędu i już w 1972 roku zaczęto otwierać kolejne kawiarnie, w których serwowano niepowtarzalną mieszankę Mokador. Za ważną datę w rozwoju firmy można też uznać 1992 rok, kiedy to rynkowe badanie kapsułek Mokador wykazały, że jest to produkt, który z pewnością da początek dużej ekspansji firmy nie tylko w Europie, ale również na rynkach światowych. Po długich badaniach nad systemem kapsuł, w 1994 roku w fabrykach Mokador zostały wyprodukowane pierwsze maszyny – powstała wówczas pierwsza samoobsługowa kawiarka. Już dwa lata później firma w całości stała się własnością rodziny Domenico Castellari, a w 2005 roku otwarto nową siedzibę firmy, którą dedykowano branży automatów do kawy. Niedługo potem – w 2008 roku – rodzi się Mokador FAP, czyli urządzenie kompatybilne z kapsułkami, które natychmiast uznano za sukces ze względu na świetną jakość kawy i samej maszyny. Rok 2010 to zdobywanie kolejnych światowych rynków; otwarcie między innymi punktu w Pattaya w Tajlandii. Miłośników ekologii z pewnością zainteresuje fakt, że firma dba nie tylko o jakość swoich produktów, ale szanuje również środowisko naturalne. Otóż w 2011, w styczniu Mokador instaluje panele słoneczne na dachach swoich zakładów. W tym samym roku, w maju utworzony zostaje Castellari Holding Ltd., który obejmuje spółki: Mokador, Gran Baita i Modena zabytkową palarnię kawy Caffe Gualtieri. Ważny w historii firmy jest również rok 2013, kiedy to firma Mokador uzyskuje certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 oraz Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO 14001.

Jedna z kaw firmy Mokador - FLORITA.
Zdjęcie 1. Jedna z kaw firmy Mokador - FLORITA.

KILKA SŁÓW O KAWIE... I OFERCIE FIRMY MOKADOR

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że sztandarowym produktem firmy jest kawa G.M.M., czyli Gran Miscella Mokador, która jest mieszanką najbardziej delikatnych w smaku ziaren brazylijskich odmian Santos i Columbian. W 2001 roku Mokador uzyskał dla tej kawy certyfikat; mieszanka jest certyfikowana przez BVQI, co jest dodatkowym gwarantem jej jakości oraz zapewnia wyśmienity smak i aromat espresso. Espresso to może być świetną bazą do kaw mlecznych, na przykład latte czy cappuccino oraz deserów kawowych na bazie espresso. Mieszanka ta przygotowana jest specjalnie dla odbiorców typu HoReCa czyli sektora hotelarsko-gastronomicznego. Oprócz tej najbardziej znanej, w ofercie firmy znajduje się wiele mieszanek przeznaczonych dla klientów domowych i biurowych, jak na przykład 100% Arabica, Oro, Florita, czy Brio. Kawa ziarnista to oczywiście jedynie część oferty palarni Mokador. Firma oferuje także kawę mieloną, kapsułki i PODsy. Kapsułki z kawą Mokador pasują również do innych urządzeń typu system Lavazza Blue, co czyni je niezwykle atrakcyjnym wyborem dla szerszej rzeszy klientów. Dodatkowo w asortymencie firmy znajdują się także ekspresy ciśnieniowe (zarówno do domu czy biura, jak i gastronomiczne) oraz wszelkiego rodzaju akcesoria kawowe, takie jak: filiżanki do espresso, cappuccino, cukiernice.

GRAN MISCELA firmy Mokador.
Zdjęcie 2. GRAN MISCELA firmy Mokador.

A czym charakteryzuję się najbardziej znana spośród kaw Mokador? Gran Miscela Mokador z pewnością gwarantuje miłośnikom kawy bardzo przyjemne i niezapomniane doznania. Jej smak jest niezwykle harmonijny i łagodny, z niewielką nutą kwasowości pochodzącą z cenionej odmiany arabiki zawartej w tym produkcie. Bogaty aromat i doskonały posmak, który waha się między nutą kwiatów, owoców a kakao, to idealne cechy smakowe, które koniecznie muszą znaleźć się w doskonałej włoskiej kawie, a Gran Miscela Mokador niewątpliwie nią jest.

Autorka artykułu:
Kamila Kotusiewicz - Skazana na kawę

Kamila Kotusiewicz - RedaktorMasz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres:
kamila@cie-kawa.pl
  Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😄☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy