Brazil Cemorrado Honey z MK Cafe Fresh – brazylijska słodycz

Brazil Cemorrado Honey z MK Cafe Fresh – brazylijska słodyczW innym z naszych artykułów znajdziesz recenzję kawy Brazil Cemorrado Lime. Oba blendy pochodzą z tych samych kawowych regionów: brazylijskiej Mogiany i przyrodniczo unikatowego Cerrado. Specjaliści wyselekcjonowali mieszankę ziaren z tamtejszych plantacji, tworząc dwie zaskakująco różne mieszanki. Cemorrado Honey w przeciwieństwie do jej kwaskowatej, limonkowej poprzedniczki to ucieleśnienie słodyczy.

Charakterystyka kawy wg opakowania:

Brazil Cemorrado Honey jest połączeniem ziaren z dwóch regionów upraw kawy: Cerrado i Mogiana. Manufaktura nuty smakowo-zapachowe określa jako: miodowe, karmelowe, czekoladowe z dodatkiem orzechów włoskich i migdałów. Uprawy znajdują się na wysokości 900-1200 m n.p.m. Kwasowość kształtuje się w tej kawie na poziomie bardzo niskim (1 na 5 punktów), intensywność zaś na poziomie średnim (2,5 na 5 punktów).

Charakterystyka kawy (subiektywna):

Opakowanie

Cemorrado miodowe, w porównaniu do limonkowego, otrzymało ładniejsze dla oka opakowanie. Przyjemna miodowa żółć stapia się z beżowo-złotą naklejką… przynajmniej na stronie internetowej, w rzeczywistości mamy do czynienia z żywą pomarańczą i trochę gorszą estetyką.

Aromat

Niezbyt intensywny, ciepły, czekoladowy. Na pewno stanowi jeden z wielu pozytywów tych ziaren.

Smak

To naprawdę słodka kawa. Z ekspresu wrażenie to jest mniej odczuwalne. Jednak z kawiarki cechę tę można odczuć już w pełni. Kolejnym walorem jest ciężkie, mleczne body. Podsumowując, Brazil Cemorrado Honey to wyjątkowo atrakcyjna w smaku kawa, oferująca połączenie mlecznej czekolady i miodu.

Cena do jakości

Zapłaciłam około 25 zł za opakowanie mieszczące 250 g. Myślę, że kawowi nabywcy nie będą zawiedzeni. Przypominam też o tym, że przy większym zamówieniu liczba promocji może być na tyle korzystna, że kwota ta ulegnie znacznemu obniżeniu.

Subiektywna ocena w skali od 1 do 10:

Za tę słodkość daję 9 punktów. Dla mnie osobiście jest to jedna z nielicznych kaw, które z wielką przyjemnością piję bez dodatków. Może nie jest to wymarzony poranny napar ale jako druga czy trzecia filiżanka jest idealna – pobudza, jednak bez dużego zastrzyku kofeiny, co pozwoli przetrwać do wieczora na odpowiednich obrotach. Dla wielbicieli słodkości obowiązkowo do zakupienia i spróbowania.

Jeżeli interesują Cię inne smaki z tego kraju, odsyłam Cię do naszych recenzji traktujących o kawach: Brazil Diamantina i Brazil Minima. Polecam!

Autorka artykułu:
Agnieszka Sarat - Serwisowa Mała Czarna

Agnieszka SaratMasz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres:
agnieszka@cie-kawa.pl
  Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😄☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy