Guatemala MK CAFE (250 g, ziarnista,Arabica)

Guatemala MK CAFE 100% Arabica (250 g, ziarnista)Intensywna, kwaskowata, SHB - dowiedz się więcej na temat kolejnej kawy firmy MK Cafe z cyklu "Kawy Świata" i zobacz jaką wystawiliśmy jej ocenę punktową.

Charakterystyka kawy według opakowania:

Na opakowaniu znajdziemy jedną z ważniejszych oznaczeń kaw wysokiej jakości - SHB (Strictly Hard Beans) co oznacza twarde ziarna, charakterystyczne dla upraw zlokalizowanych wysoko nad poziomem morza - to oczywiście wielki atut tej kawy.

Ponadto, producent podaje, że jest to kawa intensywna, o przyprawowo kwiatowym aromacie i wyczuwalnych nutach czerwonego wina. Zaraz to zweryfikujemy...

Informuje również, że wysokogórskie plantacje i rozgrzana, wulkaniczna ziemia sprawiają, że jest pełna temperamentu.

Jej intensywność została oceniona na 5 na 7 punktów a kwasowość na 4,5.

Za radą baristy powinniśmy przyrządzać tę kawę jako czarną - espresso, lungo lub americano.

Nadaje się do parzenia we wszystkich rodzajach domowych ekspresów ciśnieniowych.

Charakterystyka kawy (subiektywna):

1. Opakowanie

Cała seria "Kaw świata" prezentuje się bardzo estetycznie - to rzucające się w oczy, kolorowe opakowania. Na froncie zarys kraju, rozsypane ziarna, narodowe symbole i ciepłe odcienie czerwieni przechodzące w brąz. Na tle innych opakowań kaw zdecydowanie się wyróżnia.

Jest też wentyl i sporo miejsca do szczelnego zapięcia opakowania po otwarciu.

2. Aromat

Intensywnie wyczuwalna jest przede wszystkim czekolada. Ale również korzenne przyprawy. Zapach jest zdecydowany, głęboki i z pewnością zachęcający do jej posmakowania.

3. Smak

Guatemala MK Cafe to bardzo dobra, intensywna kawa wyróżniająca się wyrazistym, harmonijnym i pełnym smakiem. Cechuje ją jednak dosyć duża kwasowość (w wersji black), więc osoby preferujące bardzo delikatne kawy mogą się na niej zawieść. Dla mnie osobiście, pomimo iż preferuję właśnie taki rodzaj, kawa jest świetna - nie przeszkadza mi zupełnie ta jej kwasowość, która w dobrych jakościowo kawach jest jak najbardziej pożądana. Ponadto, kawa stawia na nogi o poranku, nadaje się doskonale również na popołudniową przerwę w pracy a nawet wieczorne espresso, jeśli zaparzymy ją w ekspresie ciśnieniowym (nie przedostanie się do niej duża ilość kofeiny jak w przypadku makinetki czy french pressu). Po dodaniu mleka kawa traci nutę kwasowości ale pozostaje jej mocny, zdecydowany smak.

4. Cena do jakości

15-20 zł za 250-gramowe opakowanie (w zależności czy kawę kupimy w sklepie stacjonarnym czy internetowym) to niezbyt wygórowana cena. Osobiście - dałabym za nią i wyższą cenę.

Subiektywna ocena w skali 1-10

Daję tej kawie mocną 8. Za jej wyjątkowy smak oraz bardzo, ale to bardzo zachęcający zapach, roznoszący się po całym mieszkaniu podczas mielenia i za opakowanie - przyciągające wzrok i bardzo estetyczne. Polecam Guatemalę firmy MK Cafe wszystkim kawoszom chcącym odkryć nowy charakter kawy.

Autorka artykułu:
Ewa Kuzak - Nadworna Rozłupywaczka Ziaren

Autorka artykułu: Ewa Kuzak - Generalny kawoszMasz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres: ewa@cie-kawa.pl  Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😄☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy