Recenzja kawy Yemen Mocha Haimi z MK Cafe Fresh

Recenzja kawy Yemen Mocha Haimi z MK Cafe FreshDawno, dawno temu, bo w XVII wieku pewien Portugalczyk, z zamiłowania i zawodu żeglarz, dotarł do wybrzeży Jemenu i portu Al-Makha (dzisiejsza Mocha). Strudzony podróżą został poczęstowany ciemnym, bardzo ożywczym naparem. Zaskoczony działaniem napoju poprosił miejscowego szejka o kilka worków ziaren. I tak podobno jemeńskie ziarna trafiły do Europy a senne miasteczko Mocha zmieniło się w duże portowe miasto o istotnym znaczeniu handlowym.

Charakterystyka kawy według opakowania:

Ta 100% Arabica charakteryzuje się bardzo niską kwasowością (1 na 5 punktów) i wysoką intensywnością (4 na 5 punktów). Rośnie na wysokości od 1800 do 2400 m n.p.m. Jej bukiet charakteryzują nuty: czekolady, wiśni, winogrona i skórki pieczonego chleba.

Charakterystyka kawy (subiektywna):

1. Opakowanie:

Ładna kompozycja bieli, złotego beżu i żółci. Jak zwykle czytelny opis. Bardzo zachęcający. To jeden z decydujących czynników, dla których (oprócz jakości ziaren) lubię kupować kawy z tej manufaktury.

2. Aromat:

Dla mnie to najmocniejsza strona tej kawy, o ile ktoś lubi zapach skórki od chleba. Dla mnie kojarzy się z dzieciństwem – idąc do szkoły przechodziłam niedaleko piekarni :) Dla mnie aromat świeżo przypieczonej skórki chlebowej to niezwykle przyjemne doznanie a w połączeniu z czekoladą wyjątkowe. Nie wyczułam żadnych nut owocowych, pozostałe dwa zapachy są dla mnie zbyt intensywne, aby do nozdrzy wdarło się coś jeszcze.

3. Smak:

Zapach narobił mi apetytu na tę kawę a smakowi postawił bardzo wysoką poprzeczkę. Trochę się zawiodłam, jednak bez przesady. Yemen Mocha Haimi ma właściwie wszystko co lubię: dużą słodycz, intensywność i niską kwasowość. Jednak jest też odrobinę monotonna. Ogólnie bardzo smaczna ale nie wyjątkowa.

4. Cena do jakości:

Około 32 zł za 250 g ziaren, jedna z droższych kaw na stronie MK Cafe Fresh ale zdecydowanie warto spróbować, bo stosunek jakości do ceny jest nadal bardzo dobry.

Subiektywna ocena w skali 1-10:

Kawa w pełni zasługuje na 8. Smaczna z kawiarki. Ze względu na tę skórkę od chleba chętnie do niej wrócę (jeżeli jeszcze będzie dostępna), natomiast teraz pora na inne kawy. Innymi słowy warta ponownego zakupu ale nie stanie się moim stałym kawowym bywalcem.

Autorka artykułu:
Agnieszka Sarat - Serwisowa Mała Czarna

Agnieszka SaratMasz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres:
agnieszka@cie-kawa.pl
  Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😄☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy