Relacja z targów Euro Gastro Warszawa 22 marca 2018 r.

22 marca przy ul. Marsa w Warszawie odbyły się targi poświęcone branży spożywczej - Euro Gastro 2018. Wśród naprawdę olbrzymiej rzeszy wystawców znalazły się liczne stoiska, na których motywem przewodnim była nasza ulubiona kawa. Zobaczcie dlaczego warto było w nich uczestniczyć.

Na miejsce dotarliśmy około godziny 11 rano. Nie przeraził nas brak miejsc parkingowych ani tłumy przed kasami a tym bardziej formularz, który musieliśmy wypełnić przed kupieniem biletu. Pokonaliśmy wszystkie przeciwności i z zapałem ruszyliśmy przed siebie.

W podróży przez stoiska staraliśmy się skupiać jedynie na tych kawowych, ale – jak sami zauważycie na poniższych zdjęciach – różne ciekawostki zatrzymywały nas czasem na dłuższą chwilę. W końcu, jak korzystać to pełną piersią ;)

Targi organizowane są przede wszystkim pod kątem przedsiębiorców, którzy chcą albo pozyskać kontakt z interesującym go partnerem biznesowym albo zaprezentować swoje własne usługi. My skupiliśmy się na tych drugich, choć był również i wyjątek (o czym dowiecie się ze zdjęć).

Niezaprzeczalnie, najbardziej okazałe były stoiska z ekspresami do kawy dla biur, kawiarni czy innych miejsc, gdzie kawa parzona jest hurtowo. Ale pojawiły się także: kawowa riksza, palarnie, kawiarnie, sklepy z gadżetami i te oferujące kawowe single i blendy. Można było spróbować kilku wyjątkowych kaw, choć nie na tak dużą skalę jak np. na Warszawskim Festiwalu Kawy na Brackiej, na którym ta atrakcja była nieporównywalnie większa.

Ciekawym wydarzeniem były zawody baristyczne, gdzie mogliśmy podziwiać kunszt tego zawodu, widząc przy okazji jak trudnym zadaniem, nawet dla doświadczonego baristy, może być zaparzenie prawidłowego espresso dla większej ilości osób w jak najkrótszym czasie.

Trafiliśmy również na pokaz przygotowywania prawidłowego espresso. Wiadomo, jak espresso to tylko słoneczna Italia – tak więc pokaz przeprowadził doświadczony Włoch. Po zaparzeniu kawy zaprezentował niesamowitą sztukę Latte Art ale w wydaniu 3D!

Koniecznie zobaczcie to na filmach:

Zwykłe Latte Art

Latte Art 3D

Ja również pobawiłam się w tworzenie wzorków na espresso – całkiem mi się to udało, ale oczywiście z pomocą wprawnej ręki baristy. Dowiedziałam się, że wcale nie jest to takie łatwe na jakie wygląda. Krótki filmik z moich prób w dziedzinie Latte Art znajdziecie tutaj: 

Ponadto, nawiązaliśmy kilka ciekawych kontaktów, które - mamy nadzieję - zaowocują wizytami w palarniach i kawiarniach, o czym na pewno poinformujemy Was na łamach naszego serwisu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszej wizyty na Euro Gastro a wszystkich kawowych przedsiębiorców i miłośników kawy do śledzenia kolejnych wydarzeń w okolicy.

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4

Zdjęcie 5

Zdjęcie 6

Zdjęcie 7

Zdjęcie 8

Zdjęcie 9

Zdjęcie 10

Zdjęcie 11

Zdjęcie 12

Zdjęcie 13

Zdjęcie 14

Zdjęcie 15

Zdjęcie 16

Zdjęcie 17

Zdjęcie 18

Zdjęcie 19

Zdjęcie 20

Zdjęcie 21

Zdjęcie 22

Zdjęcie 23

Zdjęcie 24

Zdjęcie 25

Zdjęcie 26

Zdjęcie 27

Zdjęcie 28

Zdjęcie 29

Zdjęcie 30

Zdjęcie 31

Zdjęcie 32
Zdjęcie 33

 

 

 

Autorka artykułu:
Ewa Kuzak - Nadworna Rozłupywaczka Ziaren

Autorka artykułu: Ewa Kuzak - Generalny kawoszMasz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres: ewa@cie-kawa.pl  Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😄☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy