Z kawą na kemping

Z kawą na kempingWakacje możesz spędzać wszędzie począwszy od ekstremalnego survivalu w stylu Beara Grylls’a, poprzez zwiedzanie zapierających dech w piersiach miejsc, niezależnie od punktu na globie, w którym się znajdują, aż po super ekskluzywne wakacje w pięciogwiazdkowym hotelu z opcją All Inclusive (a jeszcze lepiej Total All Inclusive lub Ultra All Inclusive :D). Wszystko Cię zachwyca, żadne warunki nie przerażają. Po prostu chłoniesz, poznajesz, rozkoszujesz się… I tylko jedna, jedyna rzecz jest w stanie zepsuć cudowny, wakacyjny czas. Marna kawa… Przezorny zawsze ubezpieczony – zapoznaj się z akcesoriami dla wymagających kawoszy, które możesz zabrać ze sobą gdziekolwiek i przygotować ulubioną małą czarną (lub niekoniecznie całkiem czarną).

Turystyczny french press

Oto urządzenie matki GSI o nazwie Commuter Java Press. Łączy w sobie 3 funkcje: zaparzacza, termosu i kubka. Posiada dodatkową pokrywkę uniemożliwiającą wylanie płynu, mieści się w niej również otwór na kawowe dodatki. Kubek mieści ok. 440 ml naparu. Pokrowiec neoprenowy dodatkowo zabezpiecza napój przed utratą ciepła. Oprócz doskonałej funkcjonalności, urządzenie prezentuje się naprawdę dobrze. Koszt french press’a to nieco ponad 100 zł.

Aeropress idealny na biwak

Bobble presse to połączenie aeropressu z kubkiem termicznym. Zawiera stalowy filtr więc niepotrzebne są dodatkowe akcesoria do przygotowania kawy. Silikonowe, szczelne zamknięcie gwarantuje, że ulubiony napój wyląduje w buzi a nie na spodniach a trójwarstwowe ściany pozwalają utrzymać blisko 400 ml napoju w odpowiedniej temperaturze. Koszt nabycia tego oto urządzenia jest nieco wyższy od prezentowanego poprzednika, ok. 160 zł w sklepach internetowych.

Wakacyjne minipresso

Oto najdroższe urządzenie w naszym zestawieniu (ok. 250 zł) o dość skomplikowanej nazwie: WACAO Minipresso Portable EspressoMaker Cooking System. Ten niewielki gadżet działa jak ekspres ciśnieniowy.  Posiada specjalną skalę, z wykorzystaniem której można przygotować kawę o określonym natężeniu (począwszy od lekkiej kawy do mleka i cukru po mocne espresso, mało tego nawet podwójne espresso!).

Oczywiście w warunkach pozadomowych, gdzie nie mamy możliwości nieograniczonego skorzystania z dobrodziejstw matki techniki, uparty kawosz przygotuje dobry napar przy pomocy wrzątku, garści dobrej kawy oraz filtrów i nitki dentystycznej. Jednak trochę udogodnień, nawet w niezbyt godnym otoczeniu nie zaszkodzi. Mamy przecież XXI wiek z czego warto korzystać. Udanych wakacyjnych wypraw!

Autorka artykułu:
Agnieszka Sarat - Serwisowa Mała Czarna

Agnieszka SaratMasz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres:
agnieszka@cie-kawa.pl
  Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😄☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy