29 września 2018 roku to Święto Kawy

Już jutro kawosze będą świętowali swój dzień. Jak go zaplanować? Jak spędzić go w wielkim mieście a jak w małej miejscowości?

Bez względu na to, gdzie mieszkasz, czy to duża aglomeracja miejska czy mała wioska u podnóża Tatr, możesz razem z innymi świętować i w jeszcze większym stopniu celebrować swoją ulubioną chwilę dnia – chwilę z filiżanką kawy w dłoni.

Jeśli mieszkasz w mieście, z pewnością okoliczne kawiarnie zanęcą Cię licznymi promocjami, pokazami, degustacjami czy konkursami z kawą w roli głównej. Warto w ten właśnie dzień (a na szczęście przypada on w tym roku w sobotę!) wyjść w miasto, poszukać kawowych atrakcji i skusić się nie tylko na kolejną małą czarną ale również dowiedzieć się nieco więcej o alternatywnych metodach parzenia kawy, o kawach speciality czy może pomyśleć o zakupie ekspresu do kawy? Miasto z pewnością da Ci szereg możliwości – wystarczy jedynie wyjść z domu. Wykorzystaj sytuację – umów się „na kawę” z dawno niewidzianą znajomą czy przyjacielem. A jeśli zapragniesz spędzić ten dzień sam, odpocząć od codziennego zgiełku w pracy czy w domu – weź książkę i zatop się w wygodnym fotelu jednej z przytulnych i klimatycznych kawiarenek, jakich nie brakuje w mieście (tylko nie zapomnij zamówić swojego napoju!).

A jak świętować, jeśli w Twojej miejscowości kawę możesz kupić jedynie ze sklepowej półki? Możliwości wcale nie jest mniej! Wyszukaj w Internecie jakiś ciekawy pomysł na urozmaicenie swojej kawy. Może… wieczorową porą dolej do niej trochę rumu czy ajerkoniaku? Na pewno zrobi Ci się zaraz milej na ciele i duszy 😉

Pożegnaliśmy się z latem, nastała jesień i to w dodatku nie szczędząca nam wietrznej i zimnej aury – dorzućmy zatem do kawy trochę ulubionych przypraw, najlepiej tych rozgrzewających – cynamonu czy kardamonu. Nie szczędź też czekolady i innych dodatków. I przede wszystkim – nie licz kalorii. Daj się ponieść w ten wyjątkowy dzień słodkiej pokusie.

Zaproś na lunch osobę, z którą „gadki szmatki” sprawiają Ci najwięcej przyjemności. Przy kawie można o wszystkim…Przygotuj jej lub jego ulubioną kawę, do tego bagietkę z dobrym serem albo szarlotkę na gorąco z waniliowymi lodami. A wieczorem zaproś większe grono znajomych, przyrządź kilka oryginalnych kaw. Bez względu na to, jakie urządzenie do parzenia kawy posiadasz, możesz wyczarować smakowe cuda. Wystarczy odrobinę wyobraźni czy zerknięcie do Internetu. A po kawie, polecam planszowe gry czy domowe „boogie woogie”.

Z pewnością taki dzień zapamiętasz na długo. Życzę wszystkim kawoszom właśnie takich wrażeń i przede wszystkim – pysznej kawy!

Autorka artykułu:
Ewa Kuzak - Nadworna Rozłupywaczka Ziaren

Autorka artykułu: Ewa Kuzak - Generalny kawoszMasz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres: ewa@cie-kawa.pl  Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! :)


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy