Dallmayr Classic (mielona)

Są takie kawy, które przypadają do gustu większości kawoszy. Smakują dobrze same, jak i z dodatkami. Do tej grupy kaw zdecydowanie zalicza się Dallmayr Classic. Co ją charkteryzuje? Zapraszam do lektury.

Charakterystyka kawy według opakowania:

Kawa Dallmayr Classic (mielona lub w ziarnach) to znany i lubiany produkt niemieckiej firmy Dallmayr. Według informacji na opakowaniu, Dallmayr Classic jest prażona z zachowaniem pełnego aromatu, dzięki któremu ma intensywny smak. Jest średnio palona, o niskiej kwasowości i średniej intensywności. Na stronie internetowej producenta czytamy w opisie, że jest to „klasycznie dobra” kawa, mieszanka Arabiki i Canephora (Robusta), skomponowana z „wyselekcjonowanych ziaren kaw wyżynnych”. Cechuje ją uniwersalność - ma sprawdzić się na każdą okazję. Rekomendowana do zaparzania w presserze z tłokiem, ciśnieniowym ekspresie do kawy, jak i w ekspresie przelewowym.

Charakterystyka kawy (subiektywna):

  • 1. Opakowanie

Kawa Dallmayr Classic jest sprzedawana w szczelnie zamkniętym opakowaniu w kształcie znajomej „cegiełki”. Po otwarciu dociera do nas przyjemny, subtelny zapach. Niestety, opakowanie nie zawiera żadnego mechanizmu pozwalającego szczelnie je zamknąć, co jest dość nieporęczne w przypadku dużej paczki. Kawa ta ma klasyczny, rozpoznawalny projekt opakowania w kolorze złotym z tradycyjnym logo producenta (firma Dallmayr pochodzi z Monachium i szczyci się działalnością na rynku kawy od ponad 300 lat). Dostępna w wersji mielonej w opakowaniach 250 g, 500 g oraz 500 g w ziarnach.

  • 2. Aromat

Dallmayr Classic w porównaniu z innymi kawami nie jest bardzo aromatyczna. Pachnie subtelnie i klasycznie. Przyznam, że liczyłam na bardziej intensywny i bogaty zapach. Po kilku łykach wyczułam bardzo delikatną kwiatową nutę. W odniesieniu do informacji na opakowaniu, niestety aromat nie jest aż takim wyróżnikiem tej kawy, jak twierdzi producent.

  • 3. Smak

Kawa ta jest skomponowana z mieszanki ziaren z gatunku Arabica oraz Robusta. Należy do tych klasycznych, ale w dobrym znaczeniu. Jest po prostu dobra. Ma bardzo zrównoważony, dość bogaty i niekwaśny smak. Pomimo, że zrobiłam mocny napar, nie była gorzka. Przeciwnie, pozostawia w ustach przyjemny i pełny smak. Ma szansę zadowolić kawoszy o różnych preferencjach. Na pewno sprawdzi się, jeśli szukasz kawy mocnej, do picia bez mleka i innych dodatków. Dallmayr Classic skosztowałam również z łyżeczką miodu lipowego, który bardzo dobrze podkreślił pełny bukiet smaków. Podsumowując – wszelkie odczucia z picia tej kawy odpowiadają temu, co napisał o niej producent.

  • 4. Cena do jakości

Opakowanie 250 g kupimy w dużych supermarketach za około 20 zł. Nie jest to tania kawa, ale w moim odczuciu jest to optymalna cena za tę jakość i jestem w stanie tyle na nią wydać. Nie widziałam jej w mniejszych sklepach, ale jeśli już jest, to w dużo wyższej cenie. Jeśli mamy pojemnik do przechowywania, opłaca się kupić większe opakowanie, 500 g w Internecie kosztuje od 18 zł do 30 zł.

Subiektywna ocena w skali 1-10

Bez wahania Dallmayr Classic dostaje ode mnie 8 punktów. 1 punkt odejmuję za nieporęczne opakowanie, a kolejny za zbyt mało intensywny aromat – lubię kiedy całą kuchnię wypełnia zapach świeżo parzonej kawy, a w tym przypadku niestety tak nie jest. Główne zalety tej kawy to dla mnie odpowiednia cielistość i intensywność oraz brak gorzkiego posmaku nawet przy mocnym naparze. Dodatkowo, Dallmayr Classic świetnie smakuje bez dodatków. Ma głęboki, bogaty smak i sprawdzi się w różnych sposobach parzenia. Jej ładne, klasyczne opakowanie podkreśla, że jest to kawa od producenta z tradycjami. Zachętą do ponownego kupienia tej kawy jest także to, że jej opis na opakowaniu w dużym stopniu pokrywa się z jej rzeczywistą charakterystyką.

 

 

Autor: Emilia Pawłusz


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy