Honey Bee Latte

Honey Bee Latte - Kawa z miodemPamiętam z dzieciństwa jak będąc chorą, sadowiłam się pod kołdrą i chcąc nie chcąc musiałam kubek za kubkiem pić mleko z miodem, bo miód to nasz narodowy lek na przeziębienia, kaszle, katary i wszystkie te koszmarne dolegliwości lubiące czepiać się Bogu ducha winnego człowieka w sezonie jesienno – zimowym. Czy kawa z miodem może również okazać się panaceum na jesienne, zdrowotne bolączki? Kto wie? Może warto spróbować.

Nie wiem czy też tak macie ale gdy idą zimne, słotne dni lubię zaopatrzyć się w kilka słoików tego słodkiego produktu. Ze względów praktycznych wolę miody lejące. Najdłużej w takiej formie pozostają miody lipowe i akacjowe ale wiadomo, że choć pyszne nijak im do miodów ciemnych. Gryka, spadź czy rzepak dostarczają mocniejszego, mniej delikatnego smaku ale mam wrażenie, że bardziej sprawdzają się jesienią i zimą. Trudną konsystencję można pokonać przez delikatne podgrzanie. Warto również sięgać po miody esencjonalne i bardziej egzotyczne, chociaż ich idealna (mała) gęstość budzi często podejrzenia. Do kawy bardziej nadają się miody intensywne. Lekkie i delikatny zaginęłyby z pewnością w bogactwie jej smaku i aromatu.

Oto prosty przepis na (jak pozwoliłam sobie przetłumaczyć) Latte Pszczółki Miodnej 🐝

Składniki:

  • 1 łyżka ciemnego miodu
  • podwójne espresso
  • ok. 200 ml gorącego, spienionego mleka
  • szczypta tartej gałki muszkatołowej

Przygotowanie:

Do filiżanki wkładamy (wlewamy) miód. Zalewamy kawą i delikatnie mieszamy. Dodajemy mleko i delikatnie posypujemy gałką muszkatołową.

Pamiętajmy, że przy tej kawie można poeksperymentować z dodawaniem wszystkich pysznych i pachnących przypraw takich jak cynamon czy kardamon.

Trzymajcie się cieplutko i smacznego!

Autorka artykułu:
Agnieszka Sarat - Serwisowa Mała Czarna

Agnieszka SaratMasz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres:
agnieszka@cie-kawa.pl
  Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😄☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy