Jak zrobić dobrą kawę w zaparzaczu French-Press

Ten sposób przygotowania czarnego naparu jest w Polsce coraz popularniejszy. Powód jest dość oczywisty, French-Press jest łatwy w użyciu a przy tym, daje dobre efekty. Oczywiście pod warunkiem, że zastosujesz się do pewnych reguł. Przeczytaj o nich w tym artykule.

Dzięki metalowemu filtrowi w prasie urządzenia, w naparze pozostają naturalne olejki aromatyczne oraz zawiesiny, dzięki którym kawa ma prawdziwy i wyrazisty smak. Ale nie tylko, bo powodują one również wiązanie się garbników w żołądku. To z kolei sprawia, że napar jest dużo lepiej przyswajalny przez organizm.

Łatwość korzystania z Frech-Pressu ułatwia przeprowadzanie eksperymentów z czasem zaparzania, dzięki którym można po kilku razach dojść do swojego ulubionego smaku kawy. Oczywiście warto zainwestować w urządzenie lepszej jakości. Dotyczy to przede wszystkim, tłoka i siatkowego filtra, który optymalnie powinny być wykonane ze stali nierdzewnej.

Sugerowany sposób zaparzania

Na jedną filiżankę należy przeznaczyć 8 gramów kawy, czyli około 4 i pół łyżeczki proszku. Istotne w przypadku zaparzacza French-Press, by zmielić kawę nieco grubiej. W młynkach z możliwością nastawiania grubości mielenia, należy ustawić opcję nr 9. Zanim zaczniemy na dobre cały proces, najpierw warto opłukać wnętrze urządzenia wrzątkiem. Po doprowadzeniu kolejnej porcji wody do wrzenia, należy ją pozostawić do ochłodzenia na 30-60 sekund, dokąd nie osiągnie ona temperatury między 92 a 96 stopni Celsjusza. Następnie należy zalać nią zmieloną kawę do takiego poziomum, aby ją tylko zakryć. W takiej postaci trzeba ją pozostawić na 30 sekund. Po ich upływie dolewamy do zaparzacza pozostałą wodę i voilà!

Autor artykułu:
Bogumił Bronowicz - Szaman Palenia Kawy

Autor artykułu: Bogumił Bronowicz - Szaman Palenia Kawy

Masz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres: bogumil@cie-kawa.pl Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😎☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy