O autorach
 

Ewa Kuzak

Nadworna Rozłupywaczka Ziaren

 

Bogumił Bronowicz

Szaman Palenia Kawy

 

Agnieszka Sarat

Mała Czarna Serwisu

 

Kamila Kotusiewicz

Skazana na kawę

 

Rafał Smagała

Tańczący z Młynkami

Kamila Kotusiewicz - Redaktor

Hej, mam na imię Kamila. Kawę piję...hmm, no i tutaj nie mogę, niestety, napisać, że nie pamiętam od kiedy, bo pamiętam bardzo dobrze:) Na pewno od czasów studiów. Studiowałam filologię polską i – nie da się ukryć – że na tym kierunku czytanie zajmuje naprawdę dużo czasu:)

Pamiętam, że bardzo często wraz z przyjaciółmi siedzieliśmy po nocach i robiliśmy sobie takie maratony czytelnicze. Pochłanialiśmy to, czego nie zdążyło się przygotować na zajęcia, a było konieczne. Oczywiście, żeby przetrwać taką noc popijaliśmy kawkę. Nie ma co ukrywać... nie był to wówczas napój parzony z wyczuciem i smakiem :). Chodziło po prostu o to, żeby nie usnąć:) I pomagało! Dziś to może brzmi śmiesznie, ale to właśnie wtedy, podczas tych czytelniczych nocy, gdzieś między podręcznikiem do gramatyki historycznej, a historią pięknej polskiej literatury zaraziłam się kawą – i tak mi zostało do dziś!

Ale dzisiejsza kawa jest już inna. Nie piję jej, żeby ,,nie usnąć". Piję, bo ją uwielbiam, bo nie wyobrażam sobie dnia bez małej czarnej i – wreszcie – bo to swojego rodzaju świetny nawyk, bez którego czegoś by mi brakowało.

Jeżeli dla Ciebie filiżanka kawy także jest stałym punktem każdego dnia, to zapraszam na czytelnicze zwiedzanie naszego portalu i odkrywanie ogromnych zasobów kawowej wiedzy!