Sati - Melange Rouge (mielona)

Kawa mielona Sati - Melange Rouge recenzjaKawa Sati Melange Rouge („czerwona mieszanka”) kusi pięknym opakowaniem i bardzo przystępną ceną. Przywodzi na myśl soczystoczerwone neony kabaretu Moulin Rouge. Ta kawa to jeden z podstawowych produktów polskiego producenta Sati, dostępny w prawie każdym sklepie i supermarkecie. Dzisiaj testuję Sati Melange Rouge pod kątem smaku i aromatu. Jak wypada zaparzona w kawiarce i french pressie? Zapraszam do przeczytania recenzji.

Charakterystyka kawy według opakowania:

Kawa Melange Rouge polskiego producenta Sati to 100% ziaren odmiany robusta. Tradycyjnie robusta jest nieco mniej kwaskowa niż arabika, zawiera także więcej kofeiny. Może z tego powodu producent Melange Rouge poleca ten produkt jako kawę do śniadania, mocną i pobudzającą. Z informacji na opakowaniu dowiadujemy się, że jest to mieszanka z plantacji z Azji i Afryki, długo palona, o intensywnym i zdecydowanym smaku. Klasyczna i aromatyczna, odpowiednia dla miłośników mocnych naparów o głębokim smaku. Staranne próżniowe pakowanie ma zapewnić jej zachowanie naturalnego aromatu.Kawa mielona Sati - Melange Rouge Charakterystyka kawy (subiektywna):

1. Opakowanie

Opakowanie Sati Melange Rouge jest utrzymane w soczystej, czerwono-bordowej kolorystyce, która pozytywnie zwraca uwagę na ten produkt na sklepowej półce. Na froncie znajduje się nazwa produktu i logo firmy, a z tyłu i po bokach odnajdziemy informacje na temat mieszanki i sposobu zaparzania. Całość jest estetyczna i elegancka. Kawa Melange Rouge jest dostępna w opakowaniach o wadze 250 g i 500 g. Mniejsze opakowanie to tradycyjna, pakowana próżniowo „cegiełka”. Nazwa Melange Rouge, chyba nie tylko mi, przywodzi na myśl paryski kabaret Moulin Rouge. Intensywny, czerwony kolor opakowania dodaje nieco artystycznego klimatu temu produktowi.

2. Aromat

Aromat kawy Sati Melange Rouge mnie nie zaskoczył, ale spełnił moje oczekiwania. Po otwarciu opakowania kawa pachnie klasycznie, po prostu mieloną kawą, jednak nie ma w nim żadnego rodzaju głębi. Zaparzona pachnie raczej delikatnie, obawiam się, że jej aromat nie utkwi w pamięci żadnemu wytrawnemu kawoszowi.

3. Smak

Zaparzyłam Sati Melange Rouge we włoskiej kawiarce oraz we french pressie. W pierwszej wersji, mocniejszej i bardziej zdecydowanej smakowała mi bardziej. Zrobiona w presserze z tłokiem nabrała nieco za dużo goryczy. Plusem Sati Melange Rouge jest to, że nie jest kwaśna. W mocnym naparze oraz w efekcie dłuższego parzenia robi się gorzka, ale dalej pozbawiona jest kwasowości. Dobrze smakuje także w postaci domowej wersji americano, czyli nieco rozcieńczonego espresso z kawiarki. Mleko i odrobina cukru zneutralizują gorycz. Ogółem, pod względem smaku to jest klasyczna, śniadaniowa kawa o mocnym wyrazistym smaku. Mnie obudziła całkiem skutecznie. Porównałabym ją do podstawowych kaw innego polskiego producenta – Woseba.

4. Cena do jakości

Kawa Sati Melange Rouge jest naprawdę tania. Za paczkę o wadze 250 g zapłacimy około 5-6 zł w supermarkecie, około 7-8 zł w sklepach osiedlowych. Daje to niecałe 25 zł za 1 kg kawy, co sprawia, że jest to naprawdę tani produkt. Stosunek jakości do ceny jest zatem całkiem w porządku. Jeśli jesteś zwolennikiem mocnych kaw, z nutą goryczy, Sati Melange Rouge może być dobrym kompanem śniadań. Jeśli jednak nie lubisz klasycznych intensywnych kaw i szukasz głębi, zróżnicowanych nut smakowych oraz kawy, która będzie świetnie smakować solo, to Sati Melange Rouge raczej nie będzie produktem dla Ciebie. Cena jednak jest tak niska, że warto ją kupić i poeksperymentować z różnymi metodami parzenia.

Subiektywna ocena w skali 1-10

Chyba nie będzie niespodzianką przeciętna, jeśli nie niska ocena Sati Melange Rouge. Ta kawa dostaje ode mnie 5 punktów i plasuje się wśród kaw, których raczej nie spróbuję ponownie. Plusem jest nazwa zapadająca w pamięć dzięki skojarzeniu z kabaretem Moulin Rouge, ładne opakowanie oraz brak kwasowych nut w smaku. Jednak w podstawowym teście dla kawy, czyli w smaku i aromacie, Sati Melange Rouge wypada słabo. Jest to podstawowa kawa, raczej niskiej jakości, pozbawiona głębokiego aromatu i wielowarstwowego smaku. Pod względem ceny i jakości porównałabym ją do kawy Woseba Fix Gold.Sati - Melange Rouge (mielona)

Autor: Emilia Pawłusz

 


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy