Kawa we wnętrzach – nastrojowo… świece i świeczniki

Kawa we wnętrzach – nastrojowo… świece i świecznikiCzy lubicie zanurzyć się w gorącej kąpieli? Wyłączyć górne światło a łazienkę oświetlić jedynie ciepłymi płomieniami świec? Myślę, że prawie wszyscy podnieśliby rękę do góry. Czasami warto stworzyć sobie trochę bardziej odświętną atmosferę z użyciem ulubionych akcesoriów. Kawa ma to do siebie, że nie tylko świetnie smakuje ale i pięknie pachnie. Gdy jest to jeden z naszych ulubionych napojów, jej zapach sprawi, że nie tylko zrelaksujemy się ale i nabierzemy energii do dalszych działań.

Każdy z nas ma jakiś ulubiony aromaterapeutyk. Czasami oglądam świece zapachowe, zwłaszcza te, które oprócz zapachu kuszą pięknym wyglądem. Niestety, jeżeli cudowny zapach idzie w parze z wyjątkową estetyką – ceny zwykle powalają. Na szczęście mamy do dyspozycji w formie nieograniczonej „wujka google”. W sieci aż roi się od pomysłów, które możemy w powodzeniem zrealizować samodzielnie a przy tym nie pójść z torbami. Ziarenka kawy może nie wydają się być najbardziej plastycznym materiałem, ale potrzeba matką wynalazku. Jeżeli ziarna ulegną delikatnemu podgrzaniu (czy to umieszczone na świecy, czy też w świeczniku), oprócz pięknej dekoracji uzyskamy wspaniały, poprawiający nastrój aromat.

Poniżej znajdziecie kilka propozycji - moim zdaniem wartych uwagi i zachodu.

Świecznik z wazonu – prosty, niezwykle efektowny i spory. Do jego wykonania potrzebne nam będą jedynie 3 rzeczy: duża świeca, wazon i ziarenka kawy. Dwa pierwsze akcesoria kupić można w każdym markecie za niewielkie pieniądze. Kiedy znudzi nam się w tej formie, można skorzystać z innych elementów, tworząc przyjemną dla oka dekorację np. świąteczną. Wypróbowałam – warto.

Kawa we wnętrzach – nastrojowo… świece i świeczniki

Kawa we wnętrzach – nastrojowo… świece i świecznikiTealighty w miseczkach wypełnionych kawowymi ziarenkami – zbliża się impreza a na stole wieje nudą? Jeżeli jesteś posiadaczem małych miseczek, kubeczków, szklanek itp., w ciągu 2 minut wyczarujesz uroczystą atmosferę. Idealnie pasuje na wieczór w ogrodzie czy na tarasie wśród przyjaciół.

 

Kawowa świeca – widziałam te cudeńka, całkiem sympatyczne i można przygotować je samodzielnie w domu. Jedyne czego potrzebujemy to prostą, sporą świecę i ziarna; następnie nad inną świeczką lub palnikiem, nadtapiamy lekko wosk i wpychamy weń delikatnie ziarenka – i gotowe.

Kawa we wnętrzach – nastrojowo… świece i świeczniki

Badania naukowe dowodzą, że zapach kawy ma działanie pobudzające, podnoszące koncentrację oraz wydajność danej osoby, więc wskazanym byłoby urządzenie sobie małych seansów aromaterapeutycznych nie tylko w domu ale i w pracy. Można więc powiedzieć, że kawa ma działanie uniwersalne – łączy i przyjemne i pożyteczne.

Autorka artykułu:
Agnieszka Sarat - Serwisowa Mała Czarna

Agnieszka SaratMasz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres:
agnieszka@cie-kawa.pl
  Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😄☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy