Kawa z likierem Amaretto

Kawa z likierem AmarettoTo jedna z moich ulubionych. Może nie jest numerem jeden wśród kaw deserowych, jak ta po irlandzku, ale na pewno znajduje się w czołówce. Czasem mam na nią naprawdę nieodpartą ochotę.

Zwykle przygotowuję ją w domu rodzinnym, bo tam najczęściej w barku stoi migdałowy likier. Zimową porą taka kawa Was rozgrzeje. Może też fajnie zastąpić Wam poobiedni deser. Wystarczy tylko, że poza samym Amaretto dodacie na wierzch trochę bitej śmietany. To będzie smaczna i pożywna „wisienka na torcie” po sowitym popołudniowym posiłku. Sposób na przygotowanie kawy z Amaretto jest niezwykle prosty.

Czego będziemy potrzebowali do czterech porcji:

  • Po 200 ml świeżo parzonej kawy na jedną szklankę;
  • 4 łyżek stołowych Amaretto (jedna na szklankę);
  • 200 ml słodkiej śmietanki 30%;
  • cukier trzcinowy do smaku.

Sposób przygotowania:

Kawę można zaparzyć w ekspresie ciśnieniowym, przelewowym, kawiarce lub w inny, ulubiony przez Was sposób. Następnie trzeba przelać napar do wysokich szklanek. Osobiście używam takich, jak do cappuccino. Do środka wlewamy po jednej łyżeczce Amaretto. Nie robię tego natychmiast, lecz po 2-3 minutach. Wolę żeby kawa nieco ostygła. Wtedy razem z wodą nie odparowują procenty. Jeśli lubicie słodkie napoje, dodajcie do smaku cukier z trzciny. Po wymieszaniu składników włóżcie na górę łyżkę stołową bitej śmietany. Najlepiej zrobić to rękawem cukierniczym do przystrajania tortów. Będzie łatwiej i efekt końcowy będzie ładniejszy. Ja podaję każdą porcję z długą łyżeczką kawową i 2-3 biszkoptami na talerzyku.

Smacznego.

Autor artykułu:
Bogumił Bronowicz - Szaman Palenia Kawy

Autor artykułu: Bogumił Bronowicz - Szaman Palenia Kawy

Masz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres: bogumil@cie-kawa.pl Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😎☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy