Espresso - Królowa kaw

Espresso - Królowa kaw

Nazwa "espresso" odnosi się nie tylko do napoju uzyskiwanego z ziaren kawowca ale również, choć należałoby powiedzieć, przede wszystkim, do bardzo specyficznego i dokładnego sposobu jego przyrządzania.

Przejdź do działu: Espresso - Królowa kaw

 


Różne rodzaje kawy na bazie espresso - bez dodatków

Różne rodzaje kawy na bazie espresso - bez dodatków

Doppio, lungo, americano i ristretto - to kawy składające się wyłącznie z kawy i potrzebnej do jej zaparzenia wody, ale w różnych proporcjach, niektóre mniejsze, niektóre większe. Poniżej przedstawiamy ich charakter oraz sposoby przygotowania i podania. Ta grupa kaw to kawy dla koneserów pite zazwyczaj bez dodatku cukru, aby w pełni delektować się każdą nutą smakową wydobytą z zaparzonej kawy. Włosi, każdą kawę na bazie espresso nazywają caffe.

Przejdź do działu: Różne rodzaje kawy na bazie espresso - bez dodatków

Różne rodzaje kawy na bazie espresso - z dodatkami

Różne rodzaje kawy na bazie espresso - z dodatkami

Nie każdy jest wielbicielem "małej czarnej", dlatego też, wyjątkowy smak wysokiej jakości espresso wykorzystano do stworzenia innych, delikatniejszych kaw. W tym celu użyto mleka, śmietany, czekolady, alkoholu, różnego rodzaju syropów, cynamonu, miodu a nawet owoców. Każdy dodatek sprawia, że kawa zyskuje niepowtarzalny smak, aromat, zmienia się jej intensywność, odczucia w trakcie i po spożyciu.


Przejdź do działu: Różne rodzaje kawy na bazie espresso - z dodatkami