Kenya AA – recenzja kawy MK Cafe Fresh

Kawę zamówiłam w zestawie innych bardziej przypadających mi do gustu – zgodnie z tym, co czytałam w bogato przygotowywanych na stronie palarni opisach, Kenya AA smakowo kolidowała z moimi kubkami smakowymi – choć do dripowania, którego nadal się uczę, miała być idealna. Taka kawa trochę z przypadku, smakowy eksperyment dla poszerzenia kawowych horyzontów. I dobrze się stało. Kenya AA nie stanie się raczej moją ulubioną kawą (choć widzę, że mój gust powoli wędruje w kierunku kaw mocniejszych), ponowny zakup nie jest jeszcze przesądzony, nie zmienia to jednak faktu, że to smaczna i dobrej jakości kawa jednorodna. Przez znawców uznawana za jeden z lepszych gatunków ziaren kawowca.

Charakterystyka kawy Kenya AA według opakowania:

W opakowaniu znajdziemy Arabikę o nutach owocowych w tym: jagodowych, cytrusowych oraz kwiatowych. Ziarna cechuje wysoka kwasowość oraz wyższa od przeciętnej intensywność. Świeżość i smak cytrusów zawdzięczamy z pewnością wysokim uprawom kawowca (1400 – 2000 m n.p.m.).

Charakterystyka kawy Kenya AA subiektywna:

  • Opakowanie

Ładnie oddaje to, co charakterystyczne dla tego kraju. Na opakowaniu widzimy fragment charakterystycznej skóry żyrafy. Dzikość, wolność i egzotyka w jednym – chyba nie można było wybrać lepiej.

  • Aromat

Owocowy, żywy, świeży. Według mnie kawa lepiej pachnie niż smakuje. Jej aromatyczny profil zawiera lekkie nuty owoców cytrusowych oraz zapach przypominający wytrawne wino.

  • Smak

Rześki, kwaskowaty i goryczkowy. Dla ceniących w kawie smakową „charakterność” będzie to dobry wybór.

  • Cena do jakości

Niedroga w stosunku do tej klasy, za typowe ćwierćkilogramowe opakowanie zapłacimy nieco ponad 26 złotych i zawsze warto czekać na liczne zniżki lub kawy w gratisie.

Subiektywna ocena kawy Kenya AA w skali 1 – 10:

Dla wielbicieli kaw kwaskowatych i goryczkowych będzie doskonała, ja - wielbicielka kaw słodkich za smak daję 7 punktów (za zapach 8).

Autorka artykułu:
Agnieszka Sarat - Serwisowa Mała Czarna

Agnieszka SaratMasz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres:
agnieszka@cie-kawa.pl
  Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😄☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy