Kimbo Bio Organic Fairtrade (mielona)

Recenzja kawy kimbo organic fairtradeWłoski producent kaw Kimbo wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów ceniących organiczną kawę z certyfikowanych upraw fairtrade. Wszystkie te elementy produkcji zostały zawarte w nazwie jednego z produktów:„Kimbo Bio Ogranic Fairtrade”. Jak smakuje ta kawa i czy warto po nią sięgnąć także ze względu na walory smakowe? Przekonajmy się!

Charakterystyka kawy według opakowania:

Tak jak w przypadku większości produktów bio na opakowaniu znajdziemy całkiem sporo informacji o pochodzeniu ziaren i procesie produkcji. Kawa Kimbo Bio Ogranic Fairtrade to kawa jasno palona, pochodząca (jak zachwala producent) z najlepszych światowych plantacji ekologicznych i fairtrade, czyli działających według zasad sprawiedliwego handlu opartego o zasady przejrzystości oraz uczciwe płace i warunki socjalne dla pracowników upraw. Mieszanka Kimbo charakteryzuje się zrównoważonym smakiem, w którym zawarte są korzenne nuty. Jest to produkt rolnictwa ekologicznego certyfikowany według standardów Unii Europejskiej, pochodzący oczywiście spoza Europy. Kawa ta to mieszanka Arabiki i Robusty pochodząca z kilku kontynentów, zawiera ziarna z upraw z takich krajów jak Nikaragua, Peru, Tanzania i Indie. Pod kątem walorów smakowych Kimbo Bio Organic Fairtrade ma cechować zrównoważenie i balans, w którym wyróżniają się nuty słodyczy. Aromat ma mieć nieco korzenny i ostrawy charakter. Kawa ta sprawdzi się w domowym użytku, można ją zaparzyć we włoskiej kawiarce, ekspresie przelewowym, zaparzaczu z tłokiem lub innymi prostymi metodami.Recenzja kawy Kimbo Bio Organic Fairtrade (mielona)

Charakterystyka kawy (subiektywna):

1. Opakowanie

Kawa Kimbo Bio Organic Fairtrade jest zapakowana w puszkę o standardowej wadze 250 g. Jest zakręcana, dlatego świetnie chroni aromat przed zwietrzeniem. Można także wykorzystać ją ponownie. Na opakowaniu dominuje logo producenta oraz informacje związane z ekologicznym charakterem produktu. Całość opakowania jest estetyczna i nowoczesna, utrzymana w kolorach innych produktów Kimbo. Opakowanie wpisuje się w model produktu ekologicznego, którego etykieta zawierająca bogate informacje o produkcji stanowi ważne źródło informacji, po które sięga świadomy klient zanim dokona zakupu.

2. Aromat

Aromat Kimbo Bio Organic Fairtrade jest nieco odmienny od klasycznych kaw, ponieważ rzeczywiście ma w sobie delikatne nuty korzennych przypraw. Nie są one jednak bardzo intensywne, więc jeśli za nimi nie przepadasz, to i tak warto spróbować tej kawy. Aromat naparu jest delikatny, przyjemny, nieco ostry.

3. Smak

Pod kątem smaku Kimbo Bio Organic Fairtrade mnie pozytywnie zaskoczyła. Jest łagodna, zupełnie pozbawiona kwaśnego smaku. Zawiera w sobie nutki goryczy, ale jak dla mnie, idealnie wyważone, dzięki czemu jej smak wydaje się subtelny. Wyczuwalne są w nim także słodkie nuty. W porównaniu do innych kaw konsumenckich, które zaparzamy domowymi sposobami, Kimbo Bio Organic Fairtrade wydaje się należeć do tych najłagodniejszych, które świetnie smakują zarówno solo, jak i z dodatkami. W połączeniu z odrobiną mleka smakowała bardzo dobrze.

4. Cena do jakości

Kimbo Bio Organic Fairtrade jako produkt ekologiczny, a więc nadal nieco ekskluzywny dla polskiego konsumenta należy do kaw z wyższej półki cenowej. Za puszkę o wadze 250 g zapłacimy około 35-40 zł. Jest dostępna także w ziarnach w cenie na podobnym poziomie, za 1 kg zapłacimy od 90 do 110 zł. Najtaniej wychodzi zakup w Internecie, jednak niewiele jest sklepów, które mają ją w ofercie. Kimbo Bio Organic Fairtrade to kawa dobrej jakości, którą warto kupić ze względu zarówno na ekologiczną produkcję i aspekt fairtrade, jak i walory smakowe. Cena w granicach 35 zł jest w moim odczuciu w porządku, raczej nie zapłaciłabym za nią powyżej 40 zł.

Subiektywna ocena w skali 1-10

Kimbo Bio Organic Fairtrade to kawa, która wchodzi w zestaw moich ulubionych kaw. Dostaje ode mnie 8 punktów ze względu na łagodny i zbalansowany smak. Ma przyjemny, korzenny aromat, który czyni z niej kawę, po którą chętnie sięgnę w jesienne i zimowe poranki. Jej łagodność sprawia, że powinna posmakować wszystkim, którzy nie lubią cierpkiej i kwaśnej kawy. Na korzyść produktu działa także opakowanie, zarówno jego design, jak i to, że można wykorzystać je ponownie i zapach kawy nie ulatuje. 2 punkty odpadają ze względu na małą wyrazistość smaku. Niemniej jest to kawa, którą chętnie kupię ponownie i szczerze polecę do spróbowania. W dobie coraz większej świadomości co do warunków produkcji kawy, jej ekologiczny wymiar, a także to, że pochodzi z upraw sprawiedliwego handlu dodają jej szczególnej wartości.Recenzja kawy Kimbo Bio Organic Fairtrade (mielona)

Autor: Emilia Pawłusz


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy