Kubek podgrzewający do kawy z gniazdem USB

Kubek podgrzewający do kawy z gniazdem USBNa rynku jest sporo kawowych gadżetów. Niektóre chciałbym kupić od razu, jednak po chwili przychodzi refleksja i rezygnuję. Za to ten wynalazek wydaje mi się naprawdę ciekawy. Wydaje mi się, że znalazłbym dla niego praktyczne zastosowanie.

Niedawno, pisałem o interesującym patencie dla tych, którzy lubią popijać ciepłe napoje podczas pracy przy komputerze. Chodziło o podkładkę podgrzewającą. Tym razem odnalazłem jeszcze ciekawsze rozwiązanie, które nie pozwoli szybko ostygnąć Twojej kawie. Jest nim kubek podróżny zasilany przez gniazdo USB, który nie tylko pełni funkcję podgrzewacza, ale też – choć może to za dużo powiedziane – ale i termosu.

Urządzenie, które wcale nie musi być tylko gadżetem, kosztuje niespełna 20 dolarów amerykańskich. Nie jest to niska cena, lecz jeśli ktoś lubi pić gorącą kawę, to warto się pokusić o jego zakup.

Kubek wygląda całkiem estetycznie i solidnie. Gniazdo USB na obudowie posiada zatyczkę, którą można zamknąć po wyjęciu kabla. Od góry znajduje się pokrywa z ustnikiem. Jej kształt ułatwia picie i – na co warto zwrócić uwagę – zapobiega oparzeniu ust lub zalaniu koszuli. To pewnie z myślą o tych, którzy zagapią się w monitor komputera i nieopatrznie przechylą kubek do góry pod zbyt dużym kątem.

Kiedy zobaczyłem ten kubek po raz pierwszy, od razu sobie pomyślałem, że zamiast przy komputerze, chętnie korzystałbym z niego w swoim samochodzie. Nawet jeśli auto nie posiada portu USB w standardzie fabrycznym, można dokupić niedrogą przelotkę do gniazda zapalniczki, do której podłączymy taki właśnie kubek. W moim aucie znajduje się ono szczęśliwie w bliskiej odległości od stojaka na dwa kubki podróżne, więc nie miałbym też problemu z długim plączącym się kablem przy drążku zmiany biegów i kierownicy.

A jak Wam się podoba taki gadżet?..

Autor artykułu:
Bogumił Bronowicz - Szaman Palenia Kawy

Autor artykułu: Bogumił Bronowicz - Szaman Palenia Kawy

Masz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres: bogumil@cie-kawa.pl Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😎☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy