Lody Caffé Late Grycan

Lody Caffé Late GrycanGeneralnie wolę wszelkie desery w domowym wydaniu. Nawet lody, które zdarza mi się popełnić od czasu do czasu. Ale ostatnio, przy okazji ponad 30-stopniowych upałów skusiłem się na lody kawowe od Grycana. Muszę przyznać, że są, hmm...naprawdę smaczne.

Pomimo, że lubię kawę to spośród lodowych deserów niekoniecznie wybieram właśnie takie. Wolę najprostsze smaki typu waniliowy, śmietankowy, czy śmietankowo-wiśniowy (uwielbiam tę nutkę kwaskowatości). Niedawno jednak, będąc na urlopie, dałem się namówić na lody Caffé Late Grycan i powiem Wam, że byłem naprawdę pod wrażeniem.

Lody te mają smak mocno zbliżony do dobrej kawy z mlekiem. Nie mam pojęcia, w jaki sposób producent osiągnął taki efekt, ale naprawdę mu się to udało. Na co zwróciłbym jeszcze uwagę, to na ich konsystencję. Jest naprawdę znakomita. Nie lubię rozwodnionych lodów, lecz też nie przepadam za zbyt tłustymi i „ciężkimi”. Akurat te, pod tym względem, są naprawdę wyważone. Mają bardzo miłą i gładką konsystencję – są jednocześnie puszyste i aksamitne. Po prostu, dokładnie takie, jak lubię.

Myślę, że kapitalnie smakowałyby w pucharku z dodatkiem ubitej śmietanki, posypanej tartą, gorzką czekoladą. Preferuję szczególnie tę od Wedla, czego już niestety nie mogę powiedzieć o czekoladzie mlecznej. Tutaj zdecydowanie bardziej pasują mi wyroby niemieckie i szwajcarskie. Choć i tak nie pogardzę żadną, jeśli poczuję ochotę na coś słodkiego. Czekoladę jadam bardzo rzadko, lecz jeśli już, to od razu w ilościach przemysłowych, czyli albo dwie małe tabliczki naraz, albo jedną dużą. Może to znak, że mój organizm potrzebuję magnezu. ;-) Tak sobie tłumacz chłopie...

Lody Caffé Late można kupić w opakowaniu o pojemności 1100 ml, ale też są oferowane w sieci lodziarni Grycan rozsianych na terenie całego kraju. Naprawdę polecam.

Autor artykułu:
Bogumił Bronowicz - Szaman Palenia Kawy

Autor artykułu: Bogumił Bronowicz - Szaman Palenia Kawy

Masz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres: bogumil@cie-kawa.pl Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😎☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy