Relaks i dobra kawa? Odwiedzamy „Parę Osób” na warszawskiej Ochocie

Relaks i dobra kawa? Odwiedzamy „Parę Osób” na warszawskiej OchocieWarszawa kojarzy się z ruchem. Rytm miasta jest szybki i energiczny, wydaje się nigdy nie zatrzymywać. Jednak jeśli dobrze się przyjrzeć, także w ścisłym centrum Warszawy znajdziemy kilka spokojnych, osłoniętych od zgiełku uliczek z przytulnymi kawiarniami, gdzie można złapać oddech i odpocząć, delektując się pyszną kawą. Dzisiaj odwiedzam kawiarnię „Parę Osób” położoną przy ul. Tarczyńskiej, zaraz obok placu Zawiszy, jednego z punktów przesiadkowych centrum Warszawy. Jest to jedno z miejsc, do których wracam ze względu na klimat, miłą obsługę, jak i naprawdę dobrą kawę.

Przytulnie i stylowo

Fot. 1. Kolorowe wejście do kawiarni „Parę Osób”, ul. Tarczyńska

Fot. 1. Kolorowe wejście do kawiarni „Parę Osób”, ul. Tarczyńska

Kawiarnia „Parę Osób” znajduje się na Ochocie, bardzo blisko centrum Warszawy. Znajdziemy ją w pobliżu Hotelu Sobieski, który osłania ulicę Tarczyńską od zgiełku arterii komunikacyjnych Śródmieścia. Poznałam tę kawiarnię dzięki przyjaciółce, które przychodziła tam czytać i pracować. Polubiłam ją od razu za urokliwy wystrój, który wprowadza naprawdę ciepłą atmosferę tego miejsca. Nie jest to duża kawiarnia, znajduje się tu zaledwie 7 stolików w dość niewielkich odległościach. Latem możemy usiąść także na zewnątrz na wygodnych leżakach wśród kwiatów. Pod kątem stylu, jest to nowoczesna kawiarnia przywołująca nieco skandynawski design i duńskie hygge, czyli atmosferę ciepła, relaksu i naturalności. „Parę Osób” kojarzę przede wszystkim z dużą ilością zieleni (jest tu sporo kwiatów doniczkowych), dużymi oknami, przez które przedostaje się naprawdę sporo światła, a także wygodnymi, miękkimi fotelami. Drewniana podłoga i regały z książkami powodują, że można poczuć się tu jak w domu. Popołudniami można cieszyć się ciepłym światłem różnego rodzaju lamp zdobiących wnętrze. Większość stolików ma domowy, kameralny charakter, ale te, które są umieszczone na podeście przy regale z książkami to idealne kąty do pracy. W kawiarni jest Wi-Fi oraz dostęp do gniazdek. Przyjemna muzyka daje nieco prywatności, ale jest na tyle cicha, że swobodnie możemy prowadzić rozmowę albo skupić się na pracy.

Fot. 2. Bar i miejsce, gdzie można zostawić ulotki i informacje

Fot. 2. Bar i miejsce, gdzie można zostawić ulotki i informacje

Fot. 3. Przytulne i wygodne wnętrze

Fot. 3. Przytulne i wygodne wnętrze

Fot. 4. Czas na relaks!

Fot. 4. Czas na relaks!

A co w menu?

„Parę Osób” to kawiarnia w najbardziej klasycznym znaczeniu. Pierwszoplanową rolę gra tu kawa podawana na kilka różnych sposobów. Możemy zamówić standardowe kawy z ekspresu oraz drip, aeropress, chemex i cold brew. W „Parę Osób” lubię to, że obsługa zawsze chętnie opowiada o aktualnie dostępnych mieszankach. Niektóre z nich stoją na barze, dzięki czemu można je od razu kupić. Kiedy odwiedzam „Parę Osób” latem, często wybieram espresso z tonikiem, które jest naprawdę orzeźwiające. Kojarzy mi się z tym miejscem, ponieważ nie często spotykam je w ofercie innych warszawskich kawiarni. W menu znajdziemy także herbaty, rozgrzewające napoje na bazie imbiru i cytryny, herbatę zimową, świeżo wyciskane soki, gorącą czekoladę, smoothies oraz domowe lemoniady. Wieczorami można wpaść do „Parę Osób” na lampkę wina, Prosecco, grzańca albo belgijskie piwo.

Fot. 5. Kawy, książki, mapy miasta

Fot. 5. Kawy, książki, mapy miasta

Fot. 6. Espresso z tonikiem pomoże przetrwać letnie upały

Fot. 6. Espresso z tonikiem pomoże przetrwać letnie upały

Amatorom zdrowych przekąsek i nisko słodzonych ciast „Parę Osób” na pewno przypadnie do gustu. W ofercie jest zawsze klika naprawdę smakowicie wyglądających i pięknie podanych ciast. Podczas mojej ostatniej wizyty skusiłam się na sernik na zimno z mango. Nie zawiodłam się, smakował tak samo dobrze jak wyglądał - był naprawdę lekki i pyszny, idealny na lato. Oprócz ciast można zjeść także słodkie bułeczki i ciastka, przygotowane z myślą o klientach, którzy lubią zdrowe, jakościowe jedzenie. W menu znajdziemy także lunche, sałatki i kilka dań pełnych zdrowych, pełnowartościowych składników. Nie jest to jednak bistro czy restauracja, ale miejsce na pyszną kawę i lekkie przekąski, takie jak zupy, tosty czy sałatki. Można zajrzeć tu także na śniadanie. W menu znajdziemy granolę, quiche i tarty warzywne, ciasta, ciasteczka i kanapki.

Fot. 7. Rozpływający się w ustach sernik na zimno z mango

Fot. 7. Rozpływający się w ustach sernik na zimno z mango

Miejska atmosfera

Kogo spotkamy w kawiarni „Parę Osób”? Na pewno amatorów wysokiej jakości kawy, którzy lubią celebrować ten moment i zwyczajnie pobyć wśród ludzi w przyjemnej atmosferze. Osobiście najbardziej lubię odwiedzać tę kawiarnię rano lub wczesnym popołudniem, kiedy jest najmniej osób, ale wciąż można obserwować toczące się wewnątrz i na zewnątrz miejskie życie. Rankiem warszawiacy przychodzą tu po kawę na wynos, koło południa na zdrowy, lekki lunch, a popołudniu już w parach lub grupkach na spotkania towarzyskie. Przez cały dzień można spotkać tu także pojedyncze osoby przy stolikach, które albo czytają albo pracują. Mała powierzchnia kawiarni powoduje, że jest naprawdę kameralnie i czuje się obecność innych osób. Jest to miejsce, gdzie można przyjść samemu, a jednak poczuć towarzystwo innych. Często spotyka się tu także turystów i podróżników, którzy szukają wyjątkowych miejsc z lokalnym klimatem. Kameralna atmosfera sprzyja także rozmowom z obsługą, która chętnie opowie o menu czy doradzi fajną kawę. Polecam tę kawiarnię ze względu na przyjacielski, bezpretensjonalny klimat, dopieszczone menu kawowe, jak i wspaniałe desery. Jest to świetne miejsce, żeby odpocząć i poznać nieco wolniejszy nurt życia Warszawy.

Autor: Emilia Pawłusz

 


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy