Preferencje dotyczące picia kawy przez współczesne 20-latki - wyniki ankiety

Dla nas smakoszy kawa jest nieodłącznym elementem rzeczywistości. Towarzyszy nam w domu, pracy, szkole, dosłownie wszędzie, gdzie tylko jesteśmy. Pijemy ją po to, by nabrać energii podczas męczących poranków, w chwili przerwy, gdy na chwilę możemy odpocząć od codziennych obowiązków ze znajomymi czy też z rodziną. Ale jak tak naprawdę kawę postrzegają współczesne, młode kobiety? Aby się tego dowiedzieć przeprowadziliśmy ankietę. Jej wyniki znajdziesz poniżej.

Ankieta na temat „Kawa kobiety XXI wieku” widniejąca na stronie głównej serwisu cie-kawa.pl cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zawarte zostały w niej podstawowe pytania wielokrotnego wyboru, w których to ankietowane mogły podać najważniejsze dla nich informacje dotyczące tego:

  •  O której godzinie najczęściej piją kawę?
  •  Jaką kawę najbardziej lubią?
  •  Z kim najczęściej piją kawę i gdzie?
  •  Ile pieniędzy średnio wydają na kawę?
  •  Jakie są ich ulubione dodatki do kawy?
  •  Co daje im kawa?
  •  Czemu to właśnie ją wybierają spośród innych napojów?

W ankiecie wzięło udział aż 250 kobiet w kategorii wiekowej od dwudziestego do trzydziestego roku życia. Dzięki ankiecie wiemy już jak postrzegana jest kawa przez kobietę XXI wieku. A oto wyniki.

Nasze czytelniczki najczęściej spotykają się z filiżanką małej czarnej już z samego rana -pomiędzy godziną 6 a 10. To właśnie najwięcej z nich pije kawę po to, by zyskać energię na następną część dnia.

Podczas popołudniowych spotkań po pracy, szkole czy też innych zajęciach naszym czytelniczkom także towarzyszy mała filiżanka, ale tym razem już nieco słabszej kawy. Popołudniowy relaks z filiżanką wybrało aż 46% ankietowanych i jest to druga i zazwyczaj ostatnia kawa w ciągu dnia wypijana przez nasze czytelniczki.

Jaką kawę, w obliczu wielu rodzajów kaw, jakie są dostępne na rynku, najbardziej lubią pić ankietowane? Najwięcej z nich wybrało klasyczną kawę białą (76%) a zaraz za nią lżejsze latte. Wiele z naszych ankietowanych zakochanych jest także w filiżance cappuccino.

Dom, praca, szkoła czy też kawiarnia? Pierwsza kawa wypijana jest zazwyczaj samemu każdego ranka w domu, dopiero później w najpopularniejszych i najbardziej dostępnych kawiarniach sieciowych, spożywana jest w towarzystwie rodziny lub też znajomych (48%).

Jak wiadomo smakosze kawy potrafią wydawać bardzo dużo pieniędzy na różne odmiany kaw i dodatków. Jednak tygodniowo nasze ankietowane kobiety wydają od 10 do 20 złotych na swój ulubiony napój. Odpowiedziało tak 60% respondentek.

Ciasteczko, cukier czy może syrop? Który dodatek jest ich ulubionym? Zdecydowanie mleko. Jednogłośnie wygrywając z całą konkurencją, ponieważ wybrało je 70% ankietowanych. Na drugim miejscu usytuowały się syropy smakowe (35%), razem z tak lubianym i jakby się wydawało najpowszechniejszym dodatkiem jakim jest cukier.

A teraz coś najbardziej ciekawego, a mianowicie odpowiedź na pytanie co smakoszom kawy daje najwięcej z jej picia? Dlaczego wybierają ją spośród innych napojów? I co jest tym najbardziej wyróżniającym czynnikiem, dzięki któremu wybierają kawę?

Aromat, aromat i jeszcze raz aromat! To czynnik, który najbardziej wpływa na to, dlaczego kobiety wybierają właśnie kawę. Wyróżnia on ją spośród innych napojów, daje im to „coś”, dzięki czemu po nią sięgają i tak bardzo lubią. Jedyny w swoim rodzaju smak i aromat to według naszych czytelniczek synonim kawy. Każdy inny napój jest po prostu bezkonkurencyjny w stosunku do kawy. Nie wpływa na to moda, czy też to, że wielu innych naszych domowników ją pije. Ważna jest też zawarta w niej kofeina, która powoduje mocny zastrzyk energii dla każdego z nas o poranku.

Jak widać, wyniki przeprowadzonej ankiety okazały się bardzo ciekawe. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat tego, jak kawa jest postrzegana przez młode kobiety żyjące w obecnych czasach. Dziękujemy wszystkim za udział i życzymy samych przyjemnych chwil z filiżanką ulubionej kawy w ręku.

 

 

Autor: Patryk Medyński

 


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy