Indonesia Blue Bianca – recenzja ziaren od MK Cafe Fresh

Indonesia Blue Bianca – recenzja ziaren od MK Cafe FreshPierwszą indonezyjską kawą, jaką piłam i jedną z pierwszych „dobrych” w ogóle była Indonesia Mandheling. Intensywna ale jednocześnie słodka i o niewielkiej kwasowości. Czekoladowo-winny bukiet niejednokrotnie „upiększał” mi ciężkie poranki. Kiedy zobaczyłam więc kolejną propozycję MK Cafe Fresh pochodzącą z indonezyjskiej Sumatry nie zastanawiałam się długo i wkrótce potem Indonesia Blue Bianca stanęła u mych drzwi. Jakie wrażenia? Zachęcam do przeczytania.

Charakterystyka kawy według opakowania:

Kolejna paczka Arabiki. Tym razem uprawy usytuowane są na wysokości 1400 m n.p.m. Wszystko, co zawarte w glebie, powietrzu i otaczającej roślinności nadało kawie bardzo bogaty bukiet i nasyciło ziarna nutami przypraw, herbaty, cedru, owoców tropikalnych i białej czekolady. Po Indonesia Blue Bianka oczekiwać możemy wysokiej intensywności (4 na 5) oraz średniej kwasowości (2,5 na 5).

Charakterystyka kawy (subiektywna):

Opakowanie

Typowe dla kaw z serii limitowanej MK Cafe Fresh. Indonezji przypisany został kolor różowy. Było tak również w przypadku Indonesia Mandheling lecz tamtejsze opakowanie było całkiem miłe dla oka. Róż tego opakowania niestety trąci tandetą… no chyba, że ktoś lubi ten odcień;)

Aromat

Zapachowy „miszmasz” lecz nie w negatywnym tego słowa znaczeniu, może lepszym określeniem byłoby słowo „eklektyczny”; trudno powiedzieć co wysuwa się na pierwszy plan – chyba nuty przypraw z lekkim aromatem cytryny… Bogaty, złożony, wytrawny, elegancki.

Smak

Bardzo przyjemny, głęboki, intensywny, jednocześnie subtelny ze względu na średnią kwasowość. Ta sama kwasowość dodaje ziarnom charakteru i lekkości. W tej kawie wg mnie najmocniejszą stroną jest właśnie jej smak.

Cena do jakości

Około 27 zł za 250 g, nie należy kręcić nosem, za jakość się płaci a w przypadku tej kawy nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Dodam, że wolę zapłacić 10 zł więcej za paczkę i czerpać faktyczną przyjemność z picia kawy a Indonesia Blue Bianca z pewnością tę przyjemność gwarantuje.

Subiektywna ocena w skali od 1 do 10:

8 na 10. Polecam. Może nie trafi do moich ulubionych kaw ale jest to bardzo przyzwoity, smaczny wyrób, jakich zresztą wiele w tej manufakturze. Dlatego warto próbować.

Autorka artykułu:
Agnieszka Sarat - Serwisowa Mała Czarna

Agnieszka SaratMasz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres:
agnieszka@cie-kawa.pl
  Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! 😄☕️


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy