Montmartre India (rozpuszczalna)

Montmartre India (rozpuszczalna)W linii kaw Montmartre marki Carrefour, znajdziemy kilka typów kaw rozpuszczalnych. Kawy marki supermarketów kuszą niskim cenami, jednak wielu konsumentów kojarzy je z najniższą jakością. Postanowiłam przyjrzeć się serii kaw rozpuszczalnych Carrefour, rozpoczynając od Montmartre India. Jak smakuje i czy warto jej spróbować? Przekonajmy się.

Charakterystyka kawy według opakowania:

Kawy Montmartre to szeroka seria kaw marki Carrefour. Obok kaw mielonych, znajdują się w niej także kawy rozpuszczalne, w tym seria egzotycznych kaw świata, do której należy Montmartre India. Jest to kawa instant, przygotowana metodą liofilizacji, czyli specjalnego suszenia skondensowanego naparu kawy, tak aby usunąć z niej wodę, a pozostawić ekstrakt właściwy kawy. Kawę liofilizowaną można rozpoznać po kształcie – ma charakterystyczne geometryczne kryształki. Struktura Montmartre India to świetny przykład. Według informacji na opakowaniu, jest to kawa z surowca pochodzącego z Indii, wyprodukowana w Polsce na zlecenie Carrefour Polska. Niestety opakowanie nie zawiera żadnych innych informacji o produkcie prócz standardowej informacji o sposobie parzenia: 1 łyżeczka kawy zalewana gorącą, ale nie wrzącą wodą.

Montmartre India (rozpuszczalna)

Charakterystyka kawy (subiektywna):

1. Opakowanie

Opakowanie Montmartre India kusi egzotyką. Jest to opływowy słoik z fioletowo-różową etykietą z indyjskimi wzorami, kojarzącymi się z indyjskim stemplowanym jedwabiem albo tatuażami henną. Jest w nich dużo symetrii, barw i ciekawych wzorów. Jest to bardzo atrakcyjne i estetyczne opakowanie, które zwraca uwagę kolorem i nowoczesnym kształtem. Na sklepowej półce na pewno wyróżnia je kolorystyka – rzadko w przypadku designu opakowań kaw producenci sięgają do różu czy fioletu. Jest to na pewno ciekawe posunięcie w kontekście skupienia uwagi konsumenta. Opakowanie zawiera standardowo 100 g kawy. Montmartre India kupimy oczywiście tylko w sieci sklepów oraz sklepie internetowym Carrefour.

Montmartre India (rozpuszczalna)

2. Aromat

Niestety podobnie do innych podstawowych kaw rozpuszczalnych, aromat tej kawy nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ma subtelny „kawowy”, niezbyt intensywny aromat. Jeśli rzadko pijesz kawę rozpuszczalną, na pewno wyczujesz nieco papierowy, sztuczny aromat tej kawy. W połączeniu z mlekiem nie jest już tak drażniący. Nie jestem fanką kaw rozpuszczalnych, dlatego trudno mi docenić ich walory aromatyczne, niemniej Montmartre India nie wyróżnia się ani pozytywnie ani negatywnie na tle innych kaw instant. Ma po prostu zapach kawy rozpuszczalnej.

3. Smak

Jak smakuje kawa Montmartre India? W swojej grupie kaw i półce cenowej uważam, że wcale nieźle. Nie jest ani gorzka ani specjalnie kwaśna. Nie oferuje żadnych interesujących nut smakowych takich jak orzech lub czekolada, ale też nie można jej bardzo wiele zarzucić. Jest to zwykła kawa rozpuszczalna o przyzwoitej jakości. Dobrze smakuje z dodatkiem mleka, jak i cukru. Piłam ją także solo i choć nie są to moje ulubione smaki, nie było źle. Zachęca mnie szczególnie jej niska kwasowość, którą tradycyjnie już kojarzę z kawami rozpuszczalnymi.

4. Cena do jakości

Cena kawy Montmartre India w Carrefour to 10.99 zł. Czasem zdarzają się na nią i na inne kawy z tej serii promocje. Jakość tej kawy jest dla mnie na tyle dobra, że jestem w stanie tyle za nią zapłacić, jednak jest to już górna granica. Pośród innych kaw rozpuszczalnych Montmartre Carrefour wydaje się ciekawa i ma oryginalne opakowanie, które przyciąga uwagę. Z pewnością podwyższa to jej cenę.

Subiektywna ocena w skali 1-10

Kawa rozpuszczalna Montmartre India zrobiła na mnie ogólnie pozytywne wrażenie. Jest przyjemna w smaku, choć niestety płaska i bez wyraźnego aromatu. Ma bardzo ładne opakowanie, które zapada w pamięć. Summa summarum Montmartre India dostaje ode mnie 6 punktów, w tym wiele na pewno za oryginalny design. Jest to kawa supermarketowa, jednak nie odbiega jakością i walorami od innych kaw rozpuszczalnych. Gdybym miała wskazać jej jeden najlepszy walor smakowy, który zapamiętam, to byłaby to jej niska kwasowość. W przypadku kaw rozpuszczalnych jest to spory plus. Nie wiem, czy kupiłabym ją wielokrotnie, ale raz na pewno warto spróbować. Jej cena jest przystępna. Jeśli lubisz klasyczną kawę instant z mlekiem i cukrem, bez obaw spróbuj kaw rozpuszczalnych Carrefour.

Autor: Emilia Pawłusz

Piotrek
2019-12-02

Coraz większy badziew recenzujecie. Nie idźcie tą drogą. Jest tyle dobrej kawy z dobrych palarni do recenzowania a wam nie szkoda czasu na opisywanie rozpuszczalnej trucizny?


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy