Davidoff Café - Kawa Fina Aroma (rozpuszczalna)

Davidoff Café - Kawa Fina Aroma (rozpuszczalna)Kawa Fina Aroma marki Davidoff to jedna z najbardziej ekskluzywnych kaw rozpuszczalnych na rynku. Kosztuje ponad 300 zł za 1 kg, co sprawia, że jest jedną z najdroższych kaw instant dostępnych polskiemu konsumentowi. Czym wyróżnia się na tle innych kaw i czy warta jest swojej ceny?

Charakterystyka kawy według opakowania:

Według informacji na opakowaniu kawa rozpuszczalna Davidoff Café - Fina Aroma jest wyprodukowana z najlepszej jakości ziaren Arabiki. Kawa ma średnią cielistość oraz lekko kwaskowy smak, który zamyka delikatny, wyróżniający się aromat. Producentem Davidoff Café - Fina Aroma jest koncern Tchibo.Davidoff Café - Kawa Fina Aroma (rozpuszczalna)

Charakterystyka kawy (subiektywna):

1. Opakowanie

Kawa Davidoff Café - Fina Aroma jest dostępna w opakowaniu 100 g w wysokim, szklanym słoiku. Design i niecodzienny kształt opakowania powodują, że wyróżnia się na półce sklepowej. Połączenie kolorystyczne klasycznej czerni i złota daje powody myśleć, iż w prezentacji tego produktu zdecydowanie postawiono na przekaz wyrażający ekskluzywność i elegancję. Na produkcie znajdziemy trochę informacji o pochodzeniu ziaren, co pozytywnie wyróżnia tę kawę spośród innych kaw instant. Opakowanie jest ładne i praktyczne. Można je wykorzystać ponownie i nadaje się do recyklingu.

2. Aromat

Niestety aromat kawy rozpuszczalnej Davidoff Café - Fina Aroma niczym nie zachwyca. Kawa ta pachnie po prostu jak... kawa rozpuszczalna – ma delikatny aromat ziaren, jednak bardzo płaski i pozbawiony głębi. Biorąc pod uwagę, że flagową cechą tego produktu Davidoff Café ma być właśnie wysublimowany i piękny aromat, jest to duże rozczarowanie. Zarówno zapach samych ziarenek po otwarciu słoika, jak i aromat już zaparzonej kawy są przeciętne i podobne do innych kaw liofilizowanych.

3. Smak

Kiedy kupujesz kawę rozpuszczalną za ponad 30 zł za 100 g, masz oczekiwania, że będzie to produkt naprawdę wysokiej jakości, o smaku i aromacie, które dorównają kawie mielonej. Zaparzyłam Davidoff Café - Fina Aroma kilka razy, chcąc spróbować jej pod postacią naparów o różnej intensywności. Niestety moje eksperymenty nie pozwalają na powiedzenie niczego więcej niż, że jest to po prostu dobra kawa rozpuszczalna o niskiej kwasowości. W średnim i mocnym naparze ma w sobie dużo nut goryczy, które dominują nad całością smaku. Brakuje głębi, jak i zróżnicowania w smaku. Niestety kawa rozpuszczalna Davidoff Café - Fina Aroma odstaje dość mocno od kaw mielonych tej marki.

4. Cena do jakości

Za opakowanie Davidoff Café - Fina Aroma o wadze 100 g zapłacimy zwykle powyżej 32 zł w supermarketach (bez promocji), do nawet 40 zł w mniejszych sklepach. Jest to raczej wygórowana cena za kawę rozpuszczalną o płaskim smaku i przeciętnym aromacie. Z pełnym przekonaniem stwierdzam, że nie warto wydawać aż tyle na ten produkt. Kupując go płacimy raczej za branding i reklamę niż realną jakość produktu. Pomimo wrażenia, że jest to ekskluzywna kawa, pod kątem smaku i aromatu jest bardzo podobna do kaw z niższej półki cenowej, tj. 10-15 zł za 100 g. W cenie 32 zł za słoik 100 g nie kupiłabym jej ponownie.

Subiektywna ocena w skali 1-10

Kawa Davidoff Café - Fina Aroma dostaje ode mnie 6 punktów. W swojej lidze kaw rozpuszczalnych wypada satysfakcjonująco pod kątem smaku, ale dość przeciętnie pod względem aromatu. Ma bardzo ładne, eleganckie opakowanie, które powoduje, że klienci mogą mieć poczucie, że kupują ekskluzywny produkt. Tutaj jednak kończy się lista jej zalet. Kawa Davidoff Café - Fina Aroma jest znacznie droższa niż popularne kawy rozpuszczalne innych producentów, niestety wysoka cena nie przekłada się na wyjątkowe walory smakowe i zapachowe. Jej smak jest zwyczajny, ma w sobie dużo gorzkich nut, które powodują, że lepiej spróbować jej z mlekiem. Myślę, że konsument spodziewa się więcej od tak reklamowanego i prezentowanego produktu.Davidoff Café - Kawa Fina Aroma (rozpuszczalna)

Autor: Emilia Pawłusz

 


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy