Warszawski Festiwal Kawy i Czekolady - kawowe wydarzenie grudnia już w najbliższy weekend!

Warszawski Festiwal Kawy i Czekolady - kawowe wydarzenie grudnia już w najbliższy weekend!Zima to idealny czas na odkrywanie nowych smaków kawy i gorącej czekolady. Jeśli jesteś w pierwszy weekend grudnia w Warszawie, zajrzyj koniecznie na Warszawski Festiwal Kawy i Czekolady w Centrum Praskim Koneser. Organizatorzy obiecują, że aromatycznych, przepysznych atrakcji nie zabraknie!

Któż z nas jest w stanie oprzeć się filiżance aromatycznej kawy, gdy za oknem plucha, niskie temperatury, wichry i deszcze? Bez kawy ani rusz... A gdy krajobraz w końcu zmieni się na zimowy, nic tak nie wprowadza w błogi świąteczny nastrój jak czekolada. Na milion sposobów! Dlatego z pewnością serca wszystkich koneserów obu ziaren zadrżą z radości na wieść o zbliżającym się Festiwalu Kawy i Czekolady w stolicy. W mikołajkowy weekend 7-8 grudnia warto zarezerwować sobie kilka godzin na odwiedzenie tego wydarzenia, gdyż zapowiada się naprawdę bogato, aromatycznie i interesująco!

Warszawski Festiwal Kawy i Czekolady - kawowe wydarzenie grudnia już w najbliższy weekend!

Festiwal Kawy i Czekolady będzie wielką celebracją, a co najważniejsze – degustacją rozmaitych kaw, czekolad i produktów opartych o te smaki. Warszawiacy, którzy udadzą się w weekend do Centrum Praskiego Koneser mogą liczyć na naprawdę bogaty zestaw atrakcji. Organizatorzy zadbali o to, by program był zróżnicowany i ciekawy zarówno dla smakoszy kawy, jak i ludzi z branży. W czasie imprezy będzie można wziąć udział w warsztatach, prelekcjach, panelach dyskusyjnych z udziałem ekspertów oraz pokazach kulinarnych.

W sobotę i niedzielę program jest zbliżony, warto jednak sprawdzić dokładnie godzinę, o której dane wydarzenie ma miejsce. W programie zwraca uwagę pokaz i prelekcja (sobota, 12:30, niedziela 11:30) na temat popularnej ostatnio kawy z tłuszczem roślinnym, tzw. kawy kuloodpornej (z ang. bulletproof coffee). Słuchacze dowiedzą się, jak ją przygotować na kilka sposobów oraz jakie ma właściwości. W strefie warsztatowej w oba dni (sobota 15:00, niedziela 12:00) odbędzie się wykład o alchemii herbaty – dowiesz się, skąd biorą się różne kolory naparu i jak je uzyskać. Jakie procesy chemiczne dzieją się w tych niepozornych liściach w różnych temperaturach i sposobach parzenia? Miłośnikom herbat ten warsztat może sprawić naprawdę sporo radości.

Na festiwalu nie zabraknie także producentów i wystawców, którzy zaprezentują zarówno kawowe klasyki, jak i nowości i innowacje na rynku kawy. Warszawski Festiwal Kawy i Czekolady to wydarzenie, gdzie można będzie doświadczyć głębi smaku i aromatu kawy i czekolady wszystkimi zmysłami, a także poszerzyć horyzonty w dziedzinie wiedzy i kulinariów wokół obu ziaren.

Rzecz jasna meritum imprezy to degustacja! Organizatorzy zapewniają, że plejada smaków i aromatów zabierzekażdego odwiedzającego w magiczną podróż do świata kawy i czekolady. Goście będą mogli spróbować zarówno tradycyjnych, jak i nietypowych połączeń kulinarnych.

Na wydarzenie obowiązują bilety, które można kupić w Internecie. Bilet jednodniowy kosztuje 10 zł, dwudniowy - 15 zł, a dzieci do lat 12 obowiązuje wstęp wolny. Impreza trwa w sobotę i w niedzielę w takich samych godzinach, od 11 do 20.

Już starożytni mieszkańcy Ameryki Południowej wiedzieli, że kawa i kakao to boskie rośliny. Oba ziarna osiągnęły status kultowy. Jak mówią organizatorzy, Warszawski Festiwal Kawy i Czekolady będzie czasem wyjątkowym, w którym zanurzymy się w historii dwóch najbardziej intrygujących smaków dziejów. Trudno odmówić tak pysznemu zaproszeniu. Weekend na Warszawskim Festiwalu Kawy i Czekolady zapowiada się wybornie!

Szczegóły:

Warszawski Festiwal Kawy i Czekolady
7-8 grudnia 2019
11:00-20:00
Centrum Praskie Koneser
Plac Konesera, 03-741 Praga, Warszawa

Autorka artykułu:
Ewa Kuzak - Nadworna Rozłupywaczka Ziaren

Autorka artykułu: Ewa Kuzak - Generalny kawoszMasz uwagi co do tego artykułu, chciałbyś o coś zapytać lub podzielić się czymś ciekawym? Dodaj komentarz lub napisz do mnie na adres: ewa@cie-kawa.pl  Chętnie odpowiem na każde pytanie.

I niech kawa będzie z Tobą! :)


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*

Please do not type anything here

Checking here, to indicate that you have read and agree to the terms of the Privacy Policy