Parzenie kawy

Ekspres automatyczny zawsze będzie na czasie i zawsze zaparzy dobrą kawę. Jego cechą jest szybkość. Ale „fast drinki” wychodzą pomału z mody. Zwalniamy, aby móc czerpać z życia więcej i cieszyć się tymi najbanalniejszymi czynnościami, które wykonujemy każdego dnia. Czemu nie potraktować ich jako „chwili oddechu”? Jeśli chodzi o kawę – pomogą nam w tym alternatywne sposoby parzenia. Jest ich naprawdę wiele – wybierz więc swój ulubiony z poniższej listy.

O espresso

Espresso to nie taka ot byle jaka kawa. Espresso to mistrzostwo latami opracowywane przez naukowców, wynalazców i przede wszystkim koneserów kawy. Aby było idealne musi spełnić szereg wymagań, począwszy od odpowiedniego sprzętu użytego do jego zaparzenia, aż do wprawy i ogromnej wiedzy baristy. Espresso to także inne rodzaje kawy, jak cappuccino czy latte, które królują w kawiarniach. Czym zatem jest espresso? Przeczytaj poniżej.

Kawa kulinarnie

Czy kawa i kurczak mają ze sobą coś wspólnego? A wołowy stek z rusztu? Czy można przygotować zupę z kawy? Jeśli zaciekawiły Cię te pytania, koniecznie zajrzyj do naszych przepisów, w których kawa jest bazą do stworzenia wielu oryginalnych i zaskakujących dań. Nie brakuje w nim również kawowych napojów, tych orzeźwiających latem i rozgrzewających zimą. Zaskocz swoich gości kawowym puddingiem a ukochaną lub ukochanego przywitaj po pracy szklaneczką Irish Coffee.